UPS:About

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
(Redirected from About)
Jump to: navigation, search

1science8-thumb.gif

Про товариство - About Society

Громадська організація "Українське фізіологічне товариство" є добровільною і самоврядною науково-громадською організацією громадян України, котрі проводять дослідницьку та/або викладацьку роботу у царині комплексу наукових дисциплін, які об'єднуються під терміном "фізіологія" .

Товариство засновано у 1928 році, на даний момент до його складу входять більше 700 вчених України. Товариство входить до Міжнародного Союзу Фізіологічних Товариств (IUPS) та Федерації Європейських Фізіологічних Товариств (FEPS).

Президентом Товариства є доктор біологічних наук, академік НАН України, член Європейської академії, член-кореспондент РАН Олег Олександрович Кришталь


Історична довідка Українське фізіологічне товариство є потужною суспільною організацією з великими традиціями, діяльність якої спрямована на об’єднання вчених-фізіологів, на створення умов для ефективного наукового співробітництва, підвищення ефективності і авторитету української фізіологічної науки. У липні 1928 року за ініціативи і при безпосередній участі академіка О.В.Паладіна було створено Українське товариство біохіміків. Зважаючи на те, що до його складу увійши не тільки біохіміки, але також фізіологи і фармакологи, Товариство було переіменовано в Українське товариство фізіологів, біохіміків і фармакологів, і в такому вигляді воно існувало до 1959 р. В 1959 році відбувся розподіл цього товариства на три самостійні – Українське товариство біохіміків, Українське товариство фізіологів і Українське товариство фармакологів. В 1959 р. Українське фізіологічне товариство ввійшло до складу Всесоюзного фізіологічного товариства ім. І.П.Павлова як національне товариство і в такому вигляді існувало до 1991 р. У 1994 р. делегатами 14-го з’їзду Українського фізіологічного товариства (Київ) було прийнято рішення про новий статус Товариства як самостійної організацї. Українське фізіологічне товариство налічує більше 700 членів, які працюють в складі 19 відділень Товариства практично у всіх регіонах України. Українське фізіологічне товариство є колективним членом трьох міжнародних організацій – Міжнародної спілки фізіологічних наук (International Union of Physiological Sciences, IUPS) з 1986 р.; Федерації Європейських Фізіологічних Спілок (Federation of European Physiological Societies, FEPS) з 1995 р.; і Спілки фізіологічних товариств країн СНД, з 2003 р.


Діяльність Товариства

Фізіологічний журнал-Fiziologichnyj Zhurnal
FZg small.gifPersonal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions