Поточні події
Line 1: | Line 1: | ||
+ | [[File:Portu2021.png|left|300px]] | ||
+ | 13-18 жовтня 2021 р. в рамках гранту програми Горизонт 2020 "NEUROTWIN" група співробітників та аспірантів нашого інстиутту відвідала [https://www.ibmc.up.pt/ Інститут молекулярної і клітинної біології] Університету Порту (Португалія). В рамках візиту відбувся семінар, під час якого наші співробітники, студенти та аспіранти навчались сучасним методам досліджень нейронів в структурі препаратів цілісного спинного мозку. Відбулася також дискусія щодо подальшого розвитку спільних наукових проектів. | ||
+ | <br clear=all> | ||
+ | ---- | ||
НАН України оголосила конкурс на здобуття стипендій імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України – кандидатів наук (докторів філософії) віком до 35 років включно або молодих вчених – докторів наук віком до 40 років включно, які присуджуються на конкурсних засадах строком на один рік. Подробиці [https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8299 на сайті НАН]. | НАН України оголосила конкурс на здобуття стипендій імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України – кандидатів наук (докторів філософії) віком до 35 років включно або молодих вчених – докторів наук віком до 40 років включно, які присуджуються на конкурсних засадах строком на один рік. Подробиці [https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8299 на сайті НАН]. | ||
---- | ---- |
Revision as of 12:48, 29 October 2021
13-18 жовтня 2021 р. в рамках гранту програми Горизонт 2020 "NEUROTWIN" група співробітників та аспірантів нашого інстиутту відвідала Інститут молекулярної і клітинної біології Університету Порту (Португалія). В рамках візиту відбувся семінар, під час якого наші співробітники, студенти та аспіранти навчались сучасним методам досліджень нейронів в структурі препаратів цілісного спинного мозку. Відбулася також дискусія щодо подальшого розвитку спільних наукових проектів.
НАН України оголосила конкурс на здобуття стипендій імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України – кандидатів наук (докторів філософії) віком до 35 років включно або молодих вчених – докторів наук віком до 40 років включно, які присуджуються на конкурсних засадах строком на один рік. Подробиці на сайті НАН.
Триває відбір претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим з метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. Прийом документів триватиме до 1 листопада 2021 року. Подробиці на сайті МОН.
Розпорядження Президії НАН України № 515 від 13.10.2021 р. про обов'язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. File:Rozporiadzhennia 515 vaccination.pdf
Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України спільно з колегами з Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України віднайшли речовини, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної хвороби і запобігти гострому запаленню легень. Повідомлення на сайті НАН України.
12-13 жовтня 2021 р. в нашому Інституті в рамках спільного грантового проєкту DFG “Resilient Systems for Real Time Prediction of Epileptic Seizures” відбувся україно-німецький науковий семінар за участі представників одного зі світових лідерів у галузі мікро- та наноелектроніки Leibniz Institute for High Performance Microelectronics (IHP) та науковців нашого Інституту. Головним результатом зустрічі стала рамкова угода про створення проєкту щодо розроблення мініатюрного приладу, що передвіщатиме епілептичні напади.
Вітаємо захисниць та захисників України!
Серед наших співробітників також є колишні військовослужбовці, у тому числі й ті, хто захищав нас в зоні АТО/ООС. І ми щиро вдячні їм за можливість мирно працювати у столиці нашої країни.
Слава Україні та тим, хто її захищає!
Популяризуємо наукове знання!
- інтерв'ю з радником дирекції, завідувачем відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран академіком О.О. Кришталем - про відновлення нервових клітин, звідки в мозку беруться думки, чи можна мозок натренувати на кращу продуктивність, як старіє мозок та інші цікаві речі
- інтерв'ю з завідувачем відділу загальної та молекулярної патофізіології, доктором медичних наук В. Є. Досенком - про те, як працює імунітет
Інститут отримав повнотекстовий доступ до матеріалів видавництва Bentham Science:
- до електронних журналів (статті доступні до завантаження);
- до електронних книг (читати онлайн).
Для цього потрібно пройти реєстрацію на сайті видавництва, вказавши інститутську електронну адресу. Доступ працює з локальної мережі інституту в тестовому режимі до 15 грудня.
Багато журналів видавництва мають біомедичну спрямованість. Цього року співробітники відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран опублікували оглядову статтю у журналі Current Neuropharmacology (IF=7.4, Q1 in Pharmacology & Pharmacy) - вона присвячена відкритим в інституті протон-чутливим йонним каналам.
Нобелівський комітет визначив лауреатів Нобелівської премії 2021 з фізіології та медицини. Цього року премію отримали Девід Джуліус та Ардем Патапутян "за відкриття рецепторів температури та дотику". Девід Джуліус відкрив рецептор капсаїцину (TRPV1) та ідентифікував рецептор TRPM8, який активується холодом. Ардем Патапутян працював над визначенням рецепторів, які активуються механічними подразниками, та ідентифікував Piezo1 і Piezo2 – іонні канали, які активуються під час тиску на клітинні мембрани.
З обома зазначеними рецепторами працюють дослідники нашого Інституту. З різноманіттям та функціями TRPV1 рецепторів можна ознайомитися, зокрема, з оглядової статті завідувача відділу нервово-м'язової фізіології Ярослава Михайловича Шуби. Також з TRPV1 та TRPA1 рецепторами працюють співробітники відділу Біофізики іонних каналів, оглядові статті, що стосуються TRPV1 та TRPA1 рецепторів можна прочитати у Фізіологічному журналі, який видається нашим Інститутом.
5 жовтня Інститут відвідали студенти 1-3 курсів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з яким у нас давня співпраця. Із напрямками своїх досліджень та методами ознайомили відділи цитології, нервово-м'язової фізіології, молекулярної біофізики, сенсорної сигналізації та фізико-хімічної біології клітинних мембран. Маємо надію на поповнення рядів наших молодих вчених.
56-та НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ ПРАЦІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПАТОЛОГІЇ» «23» листопада 2021 р. Деталі тут
30.09.2021 Конкурси програми Європейського Союзу «Горизонт Європа»
30 вересня 2021 року відбулися вибори до Вченої ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. За результатами прямого таємного голосування до складу Вченої ради увійдуть вчені Інституту, які були зазначені в списку для голосування, запропонованого засіданням завідуючих відділів Інституту. Результати голосування: список підтримали 90 голосів (59%), не підтримали 63 голоси (41%).
Вітаємо колег нової Вченої ради!
Шановні колеги!
- 30 вересня (четвер) о 14.00 год відбудуться загальні збори наукових працівників Інституту для проведення виборів Вченої Ради. Таємне голосування буде змішаного типу, а саме, буде проходити в системі зум-конференції та за паперовими бюлетенями відповідно до списків, що надали завідуючі відділами. Вибір процедури голосування не можна змінити.
Засідання завідуючих відділів Інституту Фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України запропонувало наступний список для голосування:
1. Білан П.В., проф., д.б.н., зав. відділу
2. Блашків Т.В., д.б.н.
3. Веселовський М.С., академік НАНУ, директор
4. Голова Ради молодих вчених
5. Досенко В.Є., проф., д.м.н., зав. відділу
6. Костюков О.І., проф., д.б.н., зав. відділу
7. Кришталь О.О., академік НАНУ, зав. відділу
8. Левашов М.І., проф., д.м.н., зав. відділу
9. Лук'янець О.О., проф., д.б.н., заступник директора
10. Магура І.С., академік НАНУ
11. Максимюк О.П., к.б.н., заступник директора
12. Маньковська І.М., проф., д.м.н.
13. Моісеєнко Є.В., проф., д.м.н.
14. Портніченко А.Г., д.м.н.
15. Портніченко В.І., д.м.н.
16. Прудніков І.М., к.б.н., зав. лаб.
17. Пурнинь О.Е., голова профспілки
18. Розова К.В., д.б.н., зав. відділу
19. Сагач В.Ф., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
20. Скибо Г.Г., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
21. Соткіс Г.В., к.б.н., голова комітету з біомедичної етики
22. Федулова С.А., проф., д.б.н. зав. лаб.
23. Чернінський А.О., к.б.н., зав. відділу
24. Шиш А.М., к.б.н., вчений секретар
25. Шуба Я.М., академік НАНУ, зав. відділу
26. Янчій Р.І., проф., д.б.н., зав. відділу
В цей список також входить 1/4 із загальної кількості = 6 членів (квота директора), що призначаються його наказом. А саме:
1. Блашків Т.В., д.б.н.
2. Портніченко А.Г., д.м.н.
3. Портніченко В.І., д.м.н.
4. Маньковська І.М., проф., д.м.н.
5. Моісеєнко Є.В., проф., д.м.н.
6. Соткіс Г.В., к.б.н., голова комітету з біомедичної етики
Запрошуємо всіх співробітників прийняти участь у голосуванні!
Голосування паперовими бюлетнями відбудеться у залі засідань Вченої ради (212, адмін. корпус), онлайн - в zoom конференції (Ідентифікатор конференції: 854 6731 6528; Код доступу: 066931). Будь ласка, переконайтеся, що в налаштуваннях ZOOM зазначені ваші справжні прізвише та ім'я, інакше модератор не зможе вас впустити.
20.09.2021 НАН України оголошує конкурс на здобуття грантів дослідницьким лабораторіям або групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у 2022-2023 рр. Подробиці за посиланням. Актуально до 20 жовтня 2021 р.