Підготовка до захисту
Підготовка до захисту
Для подачі документів в НАЗЯВО для створення разової ради для захисту дисертації доктора філософії потрібно:
1. Пройти повний курс освітньої програми і отримати Академічну довідку (на Випусковій кафедрі)
2. Опублікувати 3 наукові статті
Основні наукові результати дисертації повинні бути висвітлені не менше ніж у трьох наукових публікаціях, які розкривають основний зміст дисертації, до яких зараховуються:
1) статті у наукових виданнях, включених на дату опублікування до переліку наукових фахових видань України. Якщо число співавторів у такій статті (разом зі здобувачем) становить більше двох осіб, така стаття прирівнюється до 0,5 публікації (крім публікацій, визначених підпунктом 2 цього пункту);
2) статті у періодичних наукових виданнях, проіндексованих у базах даних Web of Science Core Collection та/або Scopus(крім видань держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором);
3) не більше одного патенту на винахід, що пройшов кваліфікаційну експертизу та безпосередньо стосується наукових результатів дисертації, що прирівнюється до однієї наукової публікації;
4) одноосібні монографії, що рекомендовані до друку вченими радами закладів та пройшли рецензування, крім одноосібних монографій, виданих у державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором. До одноосібних монографій прирівнюються одноосібні розділи у колективних монографіях за тих же умов.
5) наукові публікації у виданнях, віднесених до першого-третього квартилів (Q 1 - Q 3) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або [https://https://jcr.clarivate.com/jcr/home?app=jcr&referrer=target%3Dhttps:%2F%2Fjcr.clarivate.com%2Fjcr%2Fhome&Init=Yes&authCode=null&SrcApp=IC2LS
journal Citation Report]; кожна з таких публікацій прирівнюється до двох публікацій, які зараховуються відповідно до абзацу першого цього пункту.
3. Написати дисертацію яка на правах рукопису має бути оформлена відповідно до чинних вимог МОН України державною або англійською мовою Наказ МОН України від 12.01.2017 № 40 «Про затвердження Вимог до оформлення дисертації.
4. Написати Анотацію на дисертацію із ключовими словами. Електронну версію надіслати на Випускову кафедру graddep@biph.kiev.ua)
5. Перевірити дисертацію на плагіат (заява на Випускову кафедру про прохання перевірки, копію заяви та текст дисертації в DOC/PDF форматі надіслати до відділу наукової інформації, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності - infdep@biph.kiev.ua; зверніть увагу - на цьому етапі текст дисертації вже має бути остаточним, в нього не вносяться правки) Довідка про результати перевірки передається на Випускову кафедру.
- Електронний варіант дисертації підписати електронним підписом.
- Перевірити електронний підпис можна за посиланням
6. Відгук керівника про дисертацію завірений електронним підписом
7. Проведення попередньої експертизи кваліфікаційної наукової роботи
7.1 Здобувач звертається до Випускової кафедри з письмовою заявою (зразoк) щодо отримання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації. Кафедра визначає профільний відділ (відділи) для проведення публічної презентації здобувачем наукових результатів дисертації та її обговорення. До заяви здобувач додає такі документи:
1) дисертація в друкованому (1примірник) та електронному вигляді;
2) наукові публікації (або їх копії);
3) академічна довідка (1примірник);
4) висновок наукового керівника (керівників) (1 примірник).
- Попередня експертиза дисертації проводиться не більше двох місяців та не менше 12 календарних днів з дня надходження заяви здобувача до Випускової кафедри.
7.2. Завідувач профільного відділу призначає рецензентів з числа наукових та науково-педагогічних співробітників відділу та/ або запрошених фахівців інших відділів (які в подальшому можуть бути рекомендовані також і до складу разової ради). Рецензенти розглядають дисертацію та наукові публікації здобувача та доповідають про результати, беруть безпосередню участь у обговоренні представленої дисертації на засіданні відділу (або семінарі). Попередня експертиза дисертації проводиться не більше двох місяців та не менше 12 календарних днів з дня надходження заяви здобувача до Випускової кафедри (дата поруч з відповідною візою).
7.3. Головуючим на засіданні відділу може бути: завідувач профільного відділу, заступник директора Інституту, директор Інституту, провідний/старший науковий співробітник Інституту. Науковий керівник здобувача не може бути головуючим на засіданні відділу.
7.4.За результатами обговорення та проведення публічної презентації здобувачем наукових результатів дисертації профільним відділом готується Висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації, в якому також зазначається інформація про відповідність дисертації вимогам п. 6 «Порядку», кількість наукових публікацій, повноту опублікування результатів дисертації та особистий внесок здобувача до всіх наукових публікацій, виконаних у співавторстві. Також подаються пропозиції щодо кандидатур до складу разової спеціалізованої вченої ради (далі – разова рада), які оформлюються відповідно до Форми (див. приклад заповнення Форми)
7.5.Висновок оформлюється як витяг з протоколу засідання відділу (або семінару) зі слайдами, підписується головуючим на засіданні відділу (або семінару) – Головуючим, візується Директором/заступником директора з наукової роботи. Висновок оформлюється протягом місяця з дня проведення засідання відділу (зразок).
7.6. Висновок та відомості про персоналний склад разової ради, оформлені за формою перевіряються Вченим секретарем або представником Випускової кафедри.
8. Електронний підпис. Дисертація (електронна версія) підписується електронним підписом пошукувача, після чого зміни в дисертації робити не можна ( в електронному підписі є дата підпису).
9. Отримується письмова згода членів Ради бути її членами (згоди передаються на Випускову кафедру)
10. Інформація про склад Ради вноситься в таблицю і надсилається до Випускової кафедри (graddep@biph.kiev.ua) і Вченому секретарю (angela@biph.kiev.ua) Форма
11. Створення Ради для захисту. Пошукувач подає заяву Вченому секретарю на ім'я Голови Вченої ради Інституту про призначення Ради для захисту дисертації
12. На засіданні Вченої ради Інституту встановлюється склад Ради. Вчений секретар робить виписку із засідання Вченої ради Інституту про призначення разової ради для захисту. Передається на Випускову кафедру
13. Наказ директора. Наказом директора затверджується склад Ради. Наказ передається на Випускову кафедру. Після наказу Директора заборонено вносити зміни у текст дисертації.
14. Дисертація передається в Бібліотеку Інституту для можливості бажаючим з нею ознайомитись. Отримується довідка з бібліотеки про передачу. Довідка передається на Випускову кафедру
15. Інформація про створення Ради для захисту надсилається в НАЗЯВО співробітниками кафедри.
16. Рішення про затвердження Ради надходить із НАЗЯВО не раніше 30 днів.
17. Дата та час захисту. Після позитивного рішення НАЗЯВО, призначається дата та час проведення захисту.
Що треба для публічного захисту