Головна сторінка

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Revision as of 17:36, 4 October 2017 by Elena (Talk | contribs)
Jump to: navigation, search

Про нас

Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України з 5 лютого 2025 року оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

  • провідного наукового співробітника відділу біофізики іонних каналів
  • старшого наукового співробітника відділу загальної та молекулярної патофізіології
  • наукового співробітника відділу загальної та молекулярної патофізіології
  • наукового співробітника відділу гіпоксії


Вимоги до кандидатів за посиланням.

Список документів, які необхідно надати до конкурсної комісії, можна одержати у відділі кадрів Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАНУ з 5 лютого 2025 року.

Заяви приймаються до 7 березня (включно) 2025 року.

Адреса: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України

Київ, 01024, вул. Богомольця, 4, http://biph.kiev.ua/ тел. відділу кадрів: (044) 256-24-07


Вшанування пам`яті академіка НАН України, Героя України Платона Григоровича Костюка. 21.01.2025 року відбулася важлива подія в українській науці –відкриття меморіальної дошки на честь видатного вченого нейрофізіолога, громадського діяча, Героя України, академіка НАН України Платона Григоровича Костюка.

VMS 2052.jpg

На відкритті урочистого зібрання директор Інституту академік НАН України Веселовський Микола Сергійович сказав, що сьогодні визначна подія для всіх нас і мене особисто. Нарешті на фасаді адміністративного корпусу Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України буде встановлена пам`ятка великому вченому та нашому вчителю Платону Григоровичу.

VMS 2080.jpg

Пам'ять Костюка П.Г. вшанували президент НАН України Анатолій Глібович Загородній, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології, академік НАН України Комісаренко Сергій Васильович, радник при дирекції Інституту академік НАН України Кришталь Олег Олександрович. На відкритті були присутні вице-президент НАН України Вячеслав Леонідович Богданов, віце-президент НАН України В'ячеслав Григорович Кошечко, співробітники Інституту, гості. У заключному слові академік Веселовський М.С. сказав: «Відтепер наш вчитель Платон Григорович завжди буде зустрічати нас на вході в Інститут…».

VMS 2115.jpg


Деталі події можна подивитись на сайті НАН України


  • Шановні колеги! Запрошуємо вас взяти участь у семінарі «Теоретичні і практичні питання методу ПЛР та використання нового обладнання Applied Biosystems SimpliAmp Thermal Cycler. . Доповідач - аспірант відділу цитології Роман Коваль.
  • Дата та час: 16 січня 2025 року, о 14:30 за Київським часом.

Формат: Онлайн (Zoom). Посилання на Time: Jan 16, 2025 02:30 PM Kyiv

Meeting ID: 719 3743 2249 Passcode: 3iNXm8

  • Не пропустіть можливість дізнатися більше про сучасні біологічні методи.
  • Захід відбудеться в рамках проекту "Біомедичний центр іноваційних досліджень у галузі нейронаук" грант НФДУ № 2023.05/0023.



Вітання з 75-річчям академіка Миколи Сергійовича Веселовського!

Vesel1.png

6 січня 2024 року свій 75-річний ювілей відзначив видатний вчений у галузі біофізики, нейробіології та фізіології нервової системи — академік НАН України, директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця Микола Сергійович Веселовський. Його наукові досягнення, зокрема відкриття нових типів іонних каналів, стали значним внеском у розвиток нейронаук.

З ювілеєм Миколу Сергійовича тепло привітали Президент НАН України академік НАН України А.Г. Загородній та віце-президент НАН України В.Г. Кошечко.

Vesel2.png


Щиро бажаємо Миколі Сергійовичу міцного здоров’я, невичерпного натхнення та нових наукових звершень!



НоворічнеВітання2025.png



Історична довідка

Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця Національної академії наук (НАН) України був заснований 1953 року в результаті злиття Інституту експериментальної біології і патології (ІЕБП) Міністерства охорони здоров'я Української РСР та Інституту клінічної фізіології (ІКФ) Академії наук Української РСР.

Обидва інститути були засновані у 1931 – 1934 роках в результаті ініціативи академіка О.О. Богомольця, всесвітньо відомого вченого, який був директором і науковим керівником цих двох установ до 1946 року. Протягом 1946 – 1953 років керували інститутами експериментальної біології і патології та клінічної фізіології відповідно – О.О. Богомолець та Р.Е. Кавецький.

Наукова діяльність інститутів мала велике значення для розвитку фізіології. В цих інститутах вивчались та досліджувались алергія, імунітет, гіпоксія і розвиток пухлин, а також найбільш важливі питання ендокринології, геронтології та геріатрії. На основі наукових досліджень O.O. Богомольця створено оригінальні концепції, які стали важливими віхами у розвитку деяких областях фізіології. Серед них є фізіологія сполучної тканини, ефекти переливання крові, реактивність організму, цитотоксичних сироваток та інше.

У 1953 році А.М. Воробйов, член-кореспондент НАН України став директором новоствореного Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця. З 1956 до 1966 року академік НАН України А. Ф. Макарченко очолював інститут. За цей час було створено відділи електрофізіології (під керівництвом академіка НАНУ Д.В. Воронцова), загальної фізіології (на чолі з академіком П.Г. Костюком), біофізики (під керівництвом члена-кореспондента НАНУ А.А. Городецького), фізіології старіння (голова – доктор медичних наук Н.В. Лауер) та інші.

З 1966 по 2010 рік інститут очолював академік НАНУ П.Г. Костюк. З 2011 року академік НАНУ O.O. Кришталь є директором інституту.

Наукова діяльність

Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця є науково-дослідним центром в галузі молекулярної фізіології, біофізики, нейрофізіології, патологічної фізіології. В інституті вперше в колишньому Радянському Союзі було застосовано мікроелектроди для дослідження структурно-функціональної організації нейронних центрів, біофізичних і молекулярних механізмів нейронного збудження і гальмування. Були розроблені і застосовані методи внутрішньоклітинного діалізу соми клітини для дослідження мембранних і молекулярних механізмів нервових функцій клітин. Були отримані нові дані про фізичні та хімічні процеси в нервових і м'язових клітинах, механізми синаптичної передачі, про іонні механізми збудження. Було виявлено порядок участі та відповіді на подразнення різними групами нейронів кори, а також механізми гальмівних процесів в корі головного мозку.

Було визначено модулюючий вплив різних частин мозку на серцево-судинні рефлекси, взаємозв'язок між центральними та периферичними механізмами регуляції тонусу судин при функціональному навантаженні. Було розроблено оригінальні моделі гострого дистрофії міокарда, що призводить до шоку. Важливі дані були отримані про імуногенні порушення серцево-судинної системи.

Були розроблені новий комплекс методів визначення ефективності, стан і рівень підготовки спортсменів, методи функціональної діагностики серцево-судинних і респіраторних захворювань. Нові методи дослідження вищої нервової діяльності людини були запропоновані і відповідне обладнання було розроблено. Були виконані дослідження з визначення інтенсивності праці, по розробці фізіологічних критеріїв професійного відбору. Був розроблений метод оптимізації дози мінеральної води "Нафтуся", що дозволило підвищити ефективність курортного лікування хвороб нирок і печінки.

В Інституті працює аспірантура

Прийом документів відбувається з 25 червня до 10 вересня.

Наші нові статті


Біологічно активні сполуки, що містяться в коноплях, є об'єктом активного наукового дослідження. Причиною цього є не лише психоактивність деяких їх складників, а й високий терапевтичний потенціал канабіноїдів. Одним з них є канабідіол (CBD) - непсихоактивний компонент конопель. Дослідження таких сполук в Україні вкрай ускладнене надмірною законодавчою зарегульованістю обігу конопель та канабіноїдів. Тим не менш, експериментальна робота ведеться і у нашому Інституті, зокрема у відділі фізико-хімічної біології клітинних мембран.

У опублікованій цього року роботі вивчали ефекти канабідіолу на серцевий м'яз. Виявилося, що ця сполука впливає на ряд йонних каналів, і це може змінювати збудливість кардіоміоцитів. Результати експериментів та моделювання показали, що у низьких концентраціях CBD здатен подовжувати тривалість потенціалу дії серцевих клітин. Натомість, у високих дозах ефект є протилежним, що обумовлене, головним чином, блокуванням натрієвих та кальцієвих каналів. Обидва зареєстровані ефекти можуть спричиняти серцеву аритмію.

Автори роботи зазначають, що отримані дані слід враховувати при призначенні препаратів на основі канабідіолу пацієнтам із вродженими вадами серцевих йонних каналів або тим, хто приймає ліки, що змінюють збудливість серцевого м'язу.

Cannabidiol Inhibits Multiple Ion Channels in Rabbit Ventricular Cardiomyocytes // Frontiers in Pharmacology


Відео про наш Інститут і аспірантуру! Рекламуйте їх у мережі!

Офіційне промо-відео Інституту фізіології

Пригоди аспіранта в Інституті фізіології


en:Main Page

Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions