СПІЛЬНИЙ КОНКУРС РФФД та НАНУ 2008 року

Official institute information

Moderators: elena, lyubanova, nana, Eclipse, Lena

СПІЛЬНИЙ КОНКУРС РФФД та НАНУ 2008 року

Postby lyubanova » Thu Sep 20, 2007 15:34

СПІЛЬНИЙ КОНКУРС 2008 року Національна академія наук України (НАН України) та Російський фонд фундаментальних досліджень (РФФД) відповідно до укладеної між ними Угоди про співробітництво оголошують конкурс 2008 року спільних наукових проектів НАН України – РФФД.
lyubanova
 
Posts: 28
Joined: Mon Nov 29, 2004 16:51
Location: biph, center

Postby lyubanova » Thu Sep 20, 2007 16:08

Основна мета конкурсу — консолідація зусиль НАН України і РФФД для фінансування фундаментальних наукових досліджень, що спільно виконуються вченими НАН України та Російської Федерації.

У 2007 р. проводиться конкурс ініціативних науково-дослідницьких проектів (конкурс «а»), що спільно виконуються колективами українських та російських учених з наступних наукових напрямів:

- (01) математика, механіка та інформатика;
- (02) фізика та астрономія;
- (03) хімія;
- (04) біологія та медичні науки;
- (05) науки про Землю;
- (06) науки про людину та суспільство;
- (07) інформаційні технології та обчислювальні системи;
- (08) фундаментальні основи інженерних наук.


Телефон для довідок (НАН України): (044) 239-65-96, (044) 239-68-94
E-mail: atamanenko@nas.gov.ua
веб-сайті НАН України: http://www.nas.gov.ua

Телефон для довідок (РФФД): (495) 938-52-32
E-mail:kuzya@rfbr.ru
веб-сайті РФФД: (http://www.rfbr.ru).








УМОВИ КОНКУРСУ

Терміни подачі заявок

Заявки приймаються з 15 липня по 15 жовтня 2007 р. (включно).

Заявки для участі у конкурсі з української сторони, підготовлені відповідно до встановлених НАН України форм, слід направляти за адресою:
01601 МСП, Україна, Київ 30, вул. Володимирська, 54, Президія Національної академії наук України, Науково-організаційний відділ Президії НАН України.
Заявки для участі у конкурсі з російської сторони, підготовлені відповідно до встановлених РФФД форм, слід направляти за адресою:
119991, Москва, Ленінський проспект, 32А, Російський фонд фундаментальних досліджень, Відділ програм з країнами СНД;
Заявки можна також доставити безпосередньо в Президію НАН України та РФФД за зазначеними адресами.
Заявки, відправлені факсом або електронною поштою, не реєструються і не розглядаються.

Загальні умови конкурсів

До конкурсу з української сторони допускаються проекти учених, які працюють в установах НАН України, незалежно від їхнього віку, вченого звання, наукового ступеня або посади.
До конкурсу з російської сторони допускаються проекти російських учених, які постійно проживають і працюють на території Російської Федерації – незалежно від їхнього віку, ученого звання, наукового ступеня або посади, яку займає вчений, а також незалежно від відомчої приналежності наукової організації, в якій працює автор (авторський колектив) проекту.
НАН України і РФФД запрошують молодих учених активніше брати участь у конкурсі.
Необхідна умова участі у конкурсі — своєчасне подання правильно оформленої заявки.
Співкерівники спільних проектів з української та російської сторін завчасно узгоджують тему досліджень, розподіл обов’язків за проектом та спільний план-графік робіт. Назва, ключові слова, основні формулювання по одному проекту в обох варіантах повинні бути ідентичними.
Узгоджені заявки подаються одночасно: українськими співкерівниками проектів – до Національної академії наук України українською мовою, російськими співкерівниками проектів – до Російського фонду фундаментальних досліджень російською мовою.
Неузгоджені заявки або заявки, подані тільки однією Стороною, не розглядаються.

В якості співкерівника проекту вчений може брати участь тільки в одному проекті. У випадку подання вченим в якості співкерівника проекту двох або більше заявок всі ці заявки до конкурсу не допускаються. У той же час науковий співкерівник проекту може брати участь ще в одному науково-дослідному проекті як виконавець.


Заявки, подані з порушенням цих правил, не допускаються до конкурсу.

До участі у конкурсі не допускаються:

- проекти, що подані на конкурс після закінчення визначеного терміну конкурсу;
- проекти, що оформлені не за правилами;
- проекти, що отримали на час проведення конкурсу фінансування з Державного бюджету України.

Надіслані на конкурс матеріали не повертаються.

Експертизу проходять тільки допущені до конкурсу заявки. Рекомендаційні листи Президія НАН України і РФФД не розглядають.
Кожна Сторона проводить незалежну багатоетапну експертизу проектів згідно з процедурою, що прийнята цією Стороною. Метою експертизи є оцінка наукового рівня проекту, можливостей його виконання, подання рекомендацій про доцільність та обсяг його фінансування. Експерти оцінюють фундаментальність наукових досліджень, актуальність проекту для даної галузі знання, новизну поставленої проблеми, чіткість викладання задуму, науковий потенціал автора (авторського колективу), перспективи реалізації проекту.
Інформація щодо проходження експертизи — суворо конфіденційна. Відповідно до встановлених правил експерти і співробітники не мають права її розголошувати.

Підсумки конкурсу підводяться Сторонами спільно не пізніше 1 кварталу 2008 року на підставі результатів експертизи та у відповідності з бюджетом конкурсу.
Рішення про підтримку та обсяги фінансування української частини проектів затверджується постановою Президії НАН України.
Рішення про підтримку та обсяги фінансування російської частини проектів затверджується рішенням ради РФФД.
Результати конкурсу повідомляються керівникам проектів і публікуються в пресі.
Мотиви відхилення заявки авторам не повідомляються. Список підтриманих проектів публікується на веб-сайті НАН України (http://www.nas.gov.ua) та РФФД (http://www.rfbr.ru).

Умови реалізації підтриманих проектів

Проекти, підтримані обома Сторонами, фінансуються паралельно на паритетних засадах: НАН України забезпечує фінансування українських учасників, РФФД – російських.
Виділені для фінансування проектів кошти можуть бути використані тільки з метою, зазначеною у проектах.
Сума й умови фінансування українських учасників повідомляються Науково-організаційним відділом Президії НАН України в інформаційних листах керівникам проектів і організацій, через які здійснюється фінансування.
Сума й умови фінансування російських учасників повідомляються РФФД в інформаційних листах керівникам проектів і організацій, через які здійснюється фінансування.

Українські співкерівники всіх підтриманих проектів зобов'язані щорічно подавати до НОВ Президії НАН України наукові і фінансові звіти за встановленими формами та у визначені терміни. Форми звітів будуть представлені додатково на веб-сайті НАН України.
Російські співкерівники всіх підтриманих проектів зобов'язані щорічно подавати до РФФД наукові і фінансові звіти за встановленими формами та у визначені терміни. Правила представлення та форми звітів публікуються на веб-сайті РФФД (http://www.rfbr.ru).

Терміни подання звітів за проектами «а» — до 15 грудня 2008 р. (включно); Українські співкерівники проектів, які не надали науковий або фінансовий звіт вчасно або ті, які отримали негативну експертну оцінку звіту, позбавляються права брати участь у спільних конкурсах НАН України - РФФД протягом 3 років.
Російські співкерівники проектів, які не надали науковий або фінансовий звіт вчасно позбавляються права брати участь у конкурсах РФФД протягом 3 років.
Результати робіт за підтриманими проектами повинні бути опубліковані в першу чергу в українських і російських наукових виданнях із зазначенням номеру гранта та підтримки з боку НАН України та РФФД. Незалежно від часу виходу в світ публікації по одному примірнику копії опублікованої роботи повинно бути надано до Президії НАН України та РФФД.
Невиконання цієї умови може стати підставою для негативної оцінки звіту.



ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВОК

Заявки українських учасників на конкурс НАН України – РФФД подаються до Науково-організаційного відділу Президії НАН України українською мовою, обов'язково у двох формах — друкованій та електронній (на дискеті, CD-диску), зміст яких повинен бути ідентичним.
Заявка надсилається до НОВ Президії НАН України в конверті з позначками: «Конкурс НАН України – РФФД 2008», код галузі знання і в дужках — літерне позначення виду конкурсу. Наприклад: «Конкурс НАН України – РФФД 2008 — 01(а)».

У конверті надсилаються:

• друкований варіант заявки українською мовою(у 3-х прим.), підготовлений згідно встановлених форм (див. додаток). Кожний примірник заявки повинен мати суцільну нумерацію сторінок і бути зшитий;
• електронний варіант заявки - на дискеті чи CD-диску. На дискету чи диск окремими файлами заносяться усі форми заявки (додаток), крім «Форми Т» — титульного аркуша;
• дві заповнені поштові картки (з марками), адресовані співкерівникові проекту – для інформування щодо результатів конкурсу; на зворотному боці карток мають бути надруковані прізвище, ім′я, по батькові співкерівника, назва проекту та організації, де виконується проект.

Вимоги до друкованого варіанта заявки

• У кожній формі заявки мають бути зазначені номер та її назва (наприклад: Форма 1а. Дані про науково-дослідний проект).
• Для кожного підпункту зазначаються номер і назва; назва підпункту в друкованому варіанті заявки виділяється жирним шрифтом;
• «Код галузі знання» зазначається відповідно до переліку наукових напрямів, за якими проводиться конкурс (наприклад: 01- математика, механіка та інформатика; 02 — фізика та астрономія тощо). Код визначає, в якій експертній раді буде розглядатися проект. Слід зазначати лише один код, який найточніше відбиває приналежність проекту до тієї чи іншої галузі знання.
• У розділі «Ключові слова» наводяться окремі слова та словосполучення (у сумі не більш 15 слів), що найповніше відображають зміст проекту.
• У розділі «Кількість учених — основних виконавців» слід зазначати число виконавців, включаючи співкерівника проекту.
• У Формі 3 «Дані про організацію» необхідно навести відомості про організацію, через яку буде фінансуватися проект. Увага! На Формі 3 не потрібні підписи головного бухгалтера і керівника організації.

Вимоги до електронного варіанта заявки

Електронний варіант заявки подається на дискеті — 3,5”чи CD-диску, на якій (якому) повинен бути записаний набір файлів з іменами: FORM1.DOC, FORM2.DOC, FORM3.DOC, FORM4.DOC, FORM8.DOC. Кожна дискета чи диск містить інформацію, що стосується тільки одного проекту.
Якщо проект має декілька виконавців, файл FORM2.DOC повинен містити послідовну інформацію про всіх учасників проекту.
Заявки російських учасників на конкурс НАН України – РФФД в РФФД подаються через систему «Грант-Експрес» (http://grant.rfbr.ru/). Після реєстрації заявки, друковані варіанти направляються до РФФД у двох примірниках.
Детальні правила оформлення заявок в РФФД представлені на веб-сайті РФФД (http://www.rfbr.ru).

Особливості різних видів конкурсів

Науково-дослідні проекти (а). НАН України та РФФД підтримують проекти фундаментальних наукових досліджень за напрямами 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08.
До складу заявки від учених НАН України входять:
1. Форма «Т» — Титульний аркуш (на дискету чи диск не заноситься);
2. Форма 1 (а) — Дані про проект;
3. Форма 2 — Дані про співкерівника та основних виконавців проекту (на кожного учасника проекту заповнюється окрема форма);
4. Форма 3 — Дані про організацію, через яку проект має фінансуватися;
5. Форма 4 — Зміст науково-дослідного проекту (4–7 стор.);
6. Форма 8 — Кошторис витрат.

Термін виконання науково-дослідного проекту —2 роки. Рішення про фінансування проектів приймається на рік. Рішення про продовження фінансування робіт наступного року приймається Президією НАН України і РФФД на підставі розгляду відповідними експертними радами щорічних наукових і фінансових звітів співкерівників проектів та фінансових звітів організацій, через які здійснювався перерахунок коштів. Фінансування проекту може бути припинене достроково у випадку незадовільного ходу робіт, неможливості виконання заявленого плану або дострокового виконання проекту.


ДОДАТОК (У)
ФОРМИ ЗАЯВОК, ЩО ПОДАЮТЬСЯ УКРАЇНСЬКИМИ ВЧЕНИМИ
НА СПІЛЬНИЙ КОНКУРС НАН УКРАЇНИ — РФФД 2008 року
(українською мовою)
(Подаються до Президії НАН України у 3-х примірниках (друкована форма) та електронній – на дискеті чи CD-диску)

Форма «Т». Титульна сторінка заявки в Президію НАН України
(тільки в друкованій формі, на дискету (диск) не заноситься)
«Спільний конкурс НАН України — РФФД 2008 р.»
НАЗВА ПРОЕКТУ НОМЕР ПРОЕКТУ (заповнюється в Президії НАН України) Ук


ГАЛУЗЬ ЗНАННЯ
(цифровий код) ВИД КОНКУРСУ (а)
ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я, ПО БАТЬКОВІ
СПІВКЕРІВНИКІВ ПРОЕКТУ (повністю)

З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

З РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ
ТЕЛЕФОН СПІВКЕРІВНИКІВ
ПРОЕКТУ (код міста – у дужках)

З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

З РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ

ПОВНА НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ НАН УКРАЇНИ, ДЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ПРОЕКТ

ПОВНА НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ НАН УКРАЇНИ, ЧЕРЕЗ ЯКУ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ФІНАНСУВАННЯ

ПОВНА НАЗВА РОСІЙСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ, ДЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ПРОЕКТ

ОБ'ЄМ ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТУ З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

В т. ч. на 2008 р. (грн.) РІК ПОЧАТКУ ПРОЕКТУ РІК ЗАКІНЧЕННЯ ПРОЕКТУ
ЧИСЛО УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
(включаючи співкерівників)

З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

З РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ
ЧИСЛО УЧАСНИКІВ, ЩО МАЮТЬ НАУКОВИЙ СТУПІНЬ

З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

З РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ
ЧИСЛО МОЛОДИХ (до 35 років включно)
УЧАСНИКІВ

З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ

З РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ


"ВИКОНАВЦІ ПРОЕКТУ ЗГІДНІ З УМОВАМИ КОНКУРСУ НАН УКРАЇНИ - РФФД, У ТОМУ ЧИСЛІ З ОПУБЛІКУВАННЯМ (У ДРУКОВАНІЙ І ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМАХ) НАУКОВИХ ЗВІТІВ І ПЕРЕЛІКУ ПУБЛІКАЦІЙ ПО ПРОЕКТУ"

ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я, ПО БАТЬКОВІ ОСНОВНИХ ВИКОНАВЦІВ

З УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ
підпис виконавця

підпис виконавця

підпис виконавця

підпис виконавця

підпис виконавця


ПІДПИС СПІВКЕРІВНИКА ПРОЕКТУ

ДАТА НАДХОДЖЕННЯ ДРУКОВАНОГО ЕКЗЕМПЛЯРУ ЗАЯВКИ


ПРОХОДЖЕННЯ ЗАЯВКИ (заповнюється в Президії НАН України)


Постанова Президії НАН України


Форма 1 (а)
(на дискеті – у файлі FORM1.DOC)
Дані про проект

1.1. Назва конкурсу Спільний конкурс НАН України – РФФД 2008 р.
1.2. Назва проекту
1.3. Вид конкурсу (одна мала літера — а)
1.4. Галузь знання (тільки цифровий код )
1.5. Ключові слова (не більш 15)
1.6. Коротка анотація (не більш 0,5 стор.)
1.7. Кількість учених — основних виконавців з української сторони (кількість, включаючи співкерівника проекту)
1.8. Терміни виконання (рік початку — рік закінчення)
1.9. Загальний обсяг фінансування з української сторони на 2008 р. (у грн.)
1.10. Загальний обсяг фінансування з російської сторони на 2008 р. (у руб.)


Підпис співкерівника проекту з української сторони


Форма 2
(на дискеті – у файлі FORM2. DOC)

Дані про співкерівника й основних виконавців проекту
з української сторони
(на кожного українського учасника проекту заповнюється окрема форма; якщо проект має декілька виконавців, файл FORM2. DOC повинен містити послідовно подану інформацію про всіх учасників проекту; дані про кожного учасника відокремлюються одним рядком)

2.1. Прізвище, ім'я, по батькові (повністю)
2.2. Дата народження (цифрами — число, місяць, рік)
2.3. Науковий ступінь
2.4. Рік присудження наукового ступеня
2.5. Наукове звання
2.6. Рік присвоєння наукового звання
2.7. Повна назва установи — основного місця роботи
2.8. Скорочена назва установи — основного місця роботи
2.9. Посада
2.10. Галузь наукових інтересів (ключові слова, не більш 15)
2.11. Загальне число публікацій
2.12. Підтримка проектів заявника у формі грантів (назви фондів, роки, номери і назви проектів – за останні 5 років)
2.13. Поштовий індекс
2.14. Поштова адреса
2.15. Телефон службовий
2.16. Телефон домашній
2.17. Факс
2.18. Електронна адреса
2.19. Участь у проекті (К — співкерівник; В — виконавець)

Підпис співкерівника (основних виконавців) проекту з української сторони

Форма 3
(на дискеті – у файлі FORM3. DOC)
Дані про установу
(надаються для установи, через яку здійснюється фінансування проекту)

3.1. Повна назва (відповідно до реєстраційних документів)
3.2. Юридичний статус (відповідно до реєстраційних документів)
3.3. Скорочена назва
3.4. Поштовий індекс
3.5. Поштова адреса
3.6. Місто, населений пункт (без скорочень)
3.7. Область
3.8. Прізвище, ім'я, по батькові керівника установи
3.9. Учений ступінь, звання керівника установи
3.10. Телефон керівника установи
3.11. Прізвище, ім'я, по батькові головного бухгалтера установи
3.12. Факс установи

Підпис співкерівника проекту з української сторони

Форма 4
(на дискеті – у файлі FORM4. DOC)
Зміст спільного українсько-російського
науково-дослідного проекту

4.1. Фундаментальна наукова проблема, на вирішення якої спрямований проект
4.2. У чому конкретно полягає актуальність проблеми для даної галузі знань
4.3. Конкретне фундаментальне завдання в рамках проблеми, на вирішення якої спрямований проект
4.4. У чому конкретно полягає новизна поставленої задачі
4.5. Пропоновані методи і підходи, загальний план роботи групи українських та російських учених на весь термін виконання проекту й очікувані результати (монографія, серія статей). Цей пункт обов'язково включає в себе узгоджений з російськими колегами детальний план робіт із зазначенням конкретних планів – і термінів їх виконання – кожного з партнерів (не менш 2 стор.)
4.6. Очікувані наприкінці проекту конкретні наукові результати всієї групи й окремо — українських учасників проекту (форма викладу повинна дати можливість провести експертизу результатів і оцінити ступінь виконання українськими учасниками заявленого в проекті плану роботи)
4.7. Заплановані на 2008 р. зміст і обсяг роботи кожного виконавця проекту з української сторони (включаючи співкерівника проекту)
4.8. Сучасний стан досліджень по даній проблемі, основні напрями досліджень у світовій науці
4.9. Наявні в українсько-російській групі попередні наукові наробки щодо проекту, який подається:
отримані раніше результати (з оцінкою степені оригінальності);
розроблені методи, програми (з оцінкою степені новизни)
4.10. Список основних публікацій українсько-російської групи, що найближче стосуються запропонованого проекту
4.11. Перелік устаткування і матеріалів, що має український колектив для виконання проекту
4.12. Перелік дорогого устаткування і матеріалів, які необхідно додатково придбати для успішного виконання проекту українськими учасниками (кожну пропозицію обґрунтувати і вказати вартість у цінах на момент подачі заявки у грн.)

Підпис співкерівника проекту з української сторони

Форма 8
(на дискеті – у файлі FORM8. DOC)
Кошторис витрат з українського боку
на виконання спільного українсько-російського проекту
(усі суми вказуються в грн. без використання роздільників)

8.1. Загальний обсяг фінансування на 2008 р. — (сума )1
зокрема:
8.2. Оплата праці
8.3. Інші витрати
8.4. Нарахування на оплату праці
8.5. Витрати на відрядження
8.5. Послуги зв’язку
8.6. Транспортні послуги (в тому числі оплата проїзду службового відрядження)
8.7. Комунальні послуги
8.9. Збільшення вартості основних засобів
8.10. Збільшення вартості матеріальних запасів

Підпис співкерівника проекту з української сторони








________________
1Сума фінансування зазначається тільки на 2008 рік. По проектах, що мають продовження, запит на наступний рік передбачений у формах щорічних звітів. Витрати на організаційно-фінансовий та технічний супровід проектів конкурсу «а» враховуються у відповідних статтях кошторису (пп. 8.2., 8.4, 8,9) і встановлюються в обсязі не більше 15% від загальної суми фінансування проекту.
lyubanova
 
Posts: 28
Joined: Mon Nov 29, 2004 16:51
Location: biph, center


Return to Новини, події, інформація

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests

cron