cеминар ИБХ

Moderators: Eclipse, Lena

cеминар ИБХ

Postby mamont » Tue Feb 15, 2011 13:45

Шановні колеги, чергове засідання
наукового семінару Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України "Актуальні питання сучасної біохімії" відбудеться
22-го лютого (вівторок) о 10-30 ранку в Актовій залі Інституту.
Будемо слухати доповідь "Метод фотонної кореляційної спектроскопії та
його застосування в біофизіці та біохімії", доповідає - старший науковий співробітник лабораторії оптичних методів дослідження
ІБХ НАНУ, кандидат технічних наук Чуніхін Олександр Юрійович.
mamont
 
Posts: 17
Joined: Tue Nov 30, 2010 14:59

Postby mamont » Tue Feb 15, 2011 13:45

ТЕЗИ
доповіді на тему:
«Метод фотонної кореляційної спектроскопії та його застосування в біофізиці та біохімії»
(доповідач - старший науковий співробітник лабораторії оптичних методів дослідження Інституту біохімії НАН України, кандидат технічних наук Чуніхін Олександр Юрійович).

У доповіді буде акцентовано увагу на фізичних основах методу фотонної кореляційної спектроскопії, надано інформацію про головні характеристики лазерного кореляційного спектрометра Malvern “Zetasizer-3”, проаналізовані можливості використання цього приладу при вирішенні деяких експериментальних задач у біофізиці та біохімії.
Будуть наведені приклади відповідних досліджень, що проводяться в ІБХ НАНУ з використанням Malvern “Zetasizer-3”.
Планується обговорити переваги і обмеження зазначеного методу.
Буде акцентовано увагу на міжнародних стандартах фотонної кореляційної спектроскопії, а також на вимогах та рекомендаціях для дослідників, які використовують цей метод у своєму науковому пошуку.
mamont
 
Posts: 17
Joined: Tue Nov 30, 2010 14:59

Postby Lena » Thu Mar 17, 2011 12:09

22-го березня 2011 р. (вівторок) о 10-30 у Конференц-залі Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України відбудеться чергове засідання наукового семінару «Актуальні питання сучасної біохімії». Із доповіддю «Чи є у фізіологічних та біохімічних процесах організму наномеханізми? Погляд на проблему» виступить член-кореспондент НАН і НАМН України, професор, зав. кафедри фармакології та клінічної фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Іван Сергійович Чекман.
Lena
 
Posts: 146
Joined: Mon Nov 29, 2010 13:33

Postby Lena » Thu Mar 17, 2011 12:10

Чекман І.С. член-кореспондент НАН і НАМН України, професор, зав. кафедри фармакології та клінічної фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
«У фізіологічних та біохімічних процесах організму є наномеханізми? Погляд на проблему»
У доповіді будуть узагальнені дані літератури та власні дослідження, що торкаються фізіологічних і біохімічних процесів, у яких мають місце наномеханізми. До таких факторів доцільно віднести: - фізіологічно активні речовини організму людини (вони є нанорозмірні структури); - у колоїдних розчинах організму (кров, спинномозкова рідина) також є наноструктури; -прикладом біологічної наноструктури є білки, медіатори симпатичної (адреналін, норадреналін, дофамін) та парасимпатичної (ацетилхолін) нервових систем нанорозмірні структури. Одним із прикладів природних наномеханізмів в мікро- та макроорганізмах є біологічні мотори. АТФ є нанобіологічним мотором. Згідно сучасним даним стінка капілярів має нанорозмірні величини, мембрана є природною наноструктурою, а іонні канали – своєрідними природними нанотрубками. Доцільно виділити як „відкриття” Природи: 1. Відокремленість живих організмів від зовнішнього середовища (мембрана клітини). 2. „Відкриттям” природи є автокаталітичні реакції. Завдяки природним каталізаторам (ферменти, вітаміни) швидкість реакцій значно прискорилась. Ферменти і вітаміни нанорозмірні фізіологічно активні речовини. 3. Своєрідним „відкриттям” Природи також стала можливість самоуправління, самодосконалість фізіологічних і біохімічних реакцій з обережним відношенням до фізіологічно активних речовин організму. Можна прийти до ствердження, що на зорі виникнення життя спочатку для одноклітинних, а пізніше і для багатоклітинних організмів, за сотні мільйонів років до народження людини природа „створила” наномеханізми, доказавши їх переваги у протіканні фізіологічних і біохімічних механізмів у живих клітинах. Зрозуміло, що для підтвердження цих положень необхідні відповідні експериментальні дослідження, наукові дискусії, подальші узагальнення. Безперечно слід визнати їх пріоритетними й невідкладними.
Lena
 
Posts: 146
Joined: Mon Nov 29, 2010 13:33


Return to Рада молодих вчених

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron