Поточні події

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Revision as of 07:41, 8 October 2021 by Elena (Talk | contribs)
Jump to: navigation, search

Популяризуємо наукове знання!

  • інтерв'ю з радником дирекції, завідувачем відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран академіком О.О. Кришталем - про відновлення нервових клітин, звідки в мозку беруться думки, чи можна мозок натренувати на кращу продуктивність, як старіє мозок та інші цікаві речі
  • інтерв'ю з завідувачем відділу загальної та молекулярної патофізіології, доктором медичних наук В. Є. Досенком - про те, як працює імунітет

Інститут отримав повнотекстовий доступ до матеріалів видавництва Bentham Science:

Для цього потрібно пройти реєстрацію на сайті видавництва, вказавши інститутську електронну адресу. Доступ працює з локальної мережі інституту в тестовому режимі до 15 грудня.

Багато журналів видавництва мають біомедичну спрямованість. Цього року співробітники відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран опублікували оглядову статтю у журналі Current Neuropharmacology (IF=7.4, Q1 in Pharmacology & Pharmacy) - вона присвячена відкритим в інституті протон-чутливим йонним каналам.


Nobel-2021.jpg
Нобелівський комітет визначив лауреатів Нобелівської премії 2021 з фізіології та медицини. Цього року премію отримали Девід Джуліус та Ардем Патапутян "за відкриття рецепторів температури та дотику". Девід Джуліус відкрив рецептор капсаїцину (TRPV1) та ідентифікував рецептор TRPM8, який активується холодом. Ардем Патапутян працював над визначенням рецепторів, які активуються механічними подразниками, та ідентифікував Piezo1 і Piezo2 – іонні канали, які активуються під час тиску на клітинні мембрани.

З обома зазначеними рецепторами працюють дослідники нашого Інституту. З різноманіттям та функціями TRPV1 рецепторів можна ознайомитися, зокрема, з оглядової статті завідувача відділу нервово-м'язової фізіології Ярослава Михайловича Шуби. Також з TRPV1 та TRPA1 рецепторами працюють співробітники відділу Біофізики іонних каналів, оглядові статті, що стосуються TRPV1 та TRPA1 рецепторів можна прочитати у Фізіологічному журналі, що видається нашим Інститутом.


BIPH visit photo 2021-10-05 19-27-10.jpg

5 жовтня Інститут відвідали студенти 1-3 курсів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з яким у нас давня співпраця. Із напрямками своїх досліджень та методами ознайомили відділи цитології, нервово-м'язової фізіології, молекулярної біофізики, сенсорної сигналізації та фізико-хімічної біології клітинних мембран. Маємо надію на поповнення рядів наших молодих вчених.


56-та НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ ПРАЦІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПАТОЛОГІЇ» «23» листопада 2021 р. Деталі тут


30.09.2021 Конкурси програми Європейського Союзу «Горизонт Європа»


30 вересня 2021 року відбулися вибори до Вченої ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. За результатами прямого таємного голосування до складу Вченої ради увійдуть вчені Інституту, які були зазначені в списку для голосування, запропонованого засіданням завідуючих відділів Інституту. Результати голосування: список підтримали 90 голосів (59%), не підтримали 63 голоси (41%).
Вітаємо колег нової Вченої ради!


Шановні колеги!

  • 30 вересня (четвер) о 14.00 год відбудуться загальні збори наукових працівників Інституту для проведення виборів Вченої Ради. Таємне голосування буде змішаного типу, а саме, буде проходити в системі зум-конференції та за паперовими бюлетенями відповідно до списків, що надали завідуючі відділами. Вибір процедури голосування не можна змінити.

Засідання завідуючих відділів Інституту Фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України запропонувало наступний список для голосування:
1. Білан П.В., проф., д.б.н., зав. відділу
2. Блашків Т.В., д.б.н.
3. Веселовський М.С., академік НАНУ, директор
4. Голова Ради молодих вчених
5. Досенко В.Є., проф., д.м.н., зав. відділу
6. Костюков О.І., проф., д.б.н., зав. відділу
7. Кришталь О.О., академік НАНУ, зав. відділу
8. Левашов М.І., проф., д.м.н., зав. відділу
9. Лук'янець О.О., проф., д.б.н., заступник директора
10. Магура І.С., академік НАНУ
11. Максимюк О.П., к.б.н., заступник директора
12. Маньковська І.Н., проф., д.м.н.
13. Моїсеєнко Є.Б., проф., д.м.н.
14. Портніченко А.Г., д.м.н.
15. Портніченко В.І., д.м.н.
16. Прудніков І.М., к.б.н., зав. лаб.
17. Пурнинь О.Е., голова профспілки
18. Розова К.В., д.б.н., зав. відділу
19. Сагач В.Ф., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
20. Скибо Г.Г., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
21. Соткіс Г.В., к.б.н., голова комітету з біомедичної етики
22. Федулова С.А., проф., д.б.н. зав. лаб.
23. Чернінський А.О., к.б.н., зав. відділу
24. Шиш А.М., к.б.н., вчений секретар
25. Шуба Я.М., академік НАНУ, зав. відділу
26. Янчій Р.І., проф., д.б.н., зав. відділу

В цей список також входить 1/4 із загальної кількості = 6 членів (квота директора), що призначаються його наказом. А саме:
1. Блашків Т.В., д.б.н.
2. Портніченко А.Г., д.м.н.
3. Портніченко В.І., д.м.н.
4. Маньковська І.Н., проф., д.м.н.
5. Моїсеєнко Є.Б., проф., д.м.н.
6. Соткіс Г.В., к.б.н., голова комітету з біомедичної етики

Запрошуємо всіх співробітників прийняти участь у голосуванні!

Голосування паперовими бюлетнями відбудеться у залі засідань Вченої ради (212, адмін. корпус), онлайн - в zoom конференції (Ідентифікатор конференції: 854 6731 6528; Код доступу: 066931). Будь ласка, переконайтеся, що в налаштуваннях ZOOM зазначені ваші справжні прізвише та ім'я, інакше модератор не зможе вас впустити.


20.09.2021 НАН України оголошує конкурс на здобуття грантів дослідницьким лабораторіям або групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у 2022-2023 рр. Подробиці за посиланням. Актуально до 20 жовтня 2021 р.


17.09.2021 Вебінар МОН України щодо конкурсного відбору проєктів у межах зовнішнього інструменту допомоги ЄС Захід відбудеться 21 вересня 2021 року. Реєстрація триватиме до 20 вересня включно


Грантова програма "NEUROTWIN" запрошує до серії біосемінарів Університету Уппсали. Доповідач цього тижня - Assist. Professor Michael Landre, який прочитає лекцію на тему "Untangling complex interactions with mass spectrometr". Thursday, 16th Sept, 10:00-10:45 am (Kyiv time). Zoom https://uu-se.zoom.us/j/68209194308


NEUROTWIN запрошує всіх науковців, зацікавлених у світловій та електронній мікроскопії, на онлайн-курс Національної інфраструктури мікроскопії Швеції, який відбудеться 22-24 вересня. Cторінка курсу. Реєстрація триває до 20 вересня. За додатковою інформацією звертайтесь до доктора Ольги Носової: olga.kononenko@farmbio.uu.se


З 9 вересня по 28 жовтня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Національна агенція академічних обмінів Республіки Польща (NAWA) проводять конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки, серед тем якого є науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найпоширенішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика. Подробиці на сайті МОН.


Компанія Clarivate продовжує цикл освітніх подій, присвячений навичкам користування її продуктами:
7 вересня 2021 Результативність та звітність за даними Web of Science
7 вересня 2021 Нові дані, метрики та інтерфейс у Journal Citation Reports
8 вересня 2021 Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote
9 вересня 2021 Нові та старі можливості Web of Science Core Collection
Подробиці на сайті компанії.


Грантова програма "NEUROTWIN" запрошує до серії біосемінарів Університету Уппсали. Доповідач цього тижня - Dr. Joar Gutestam, який прочитає лекцію на тему "Neuroimaging of Addiction." До зустрічі 9 вересня 2021 р. о 10:00.в Zoom https://uu-se.zoom.us/j/68209194308


Академік Анатолій Загородній: «Потрібно змінити підхід до розуміння ролі науки у розвитку держави» Інтерв’ю інтернет-виданню «Дзеркало тижня. Україна»


Грантова програма "NEUROTWIN" запрошує до серії біосемінарів Університету Уппсали, яка відновиться цього четверга, 2 вересня о 10:00. Доповідач цього тижня - професор Роберт Фредрікссон, який прочитає лекцію на тему «Роль везикулярного транспортера поліаміну у регуляції пам’яті та LTP». До зустрічі в Zoom https://uu-se.zoom.us/j/68209194308


Vitannya.jpg

Вітальне слово Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього до науковців з нагоди 30-ої річниці Незалежності України


Platon Kostyuk memory table.jpg

Шановні колеги та друзі нашого інституту!

Сьогодні, 20 серпня ми відмічаємо 97-му річницю з дня народження видатного вченого, академіка НАН України, колишнього директора та розбудовника нашого інституту Платона Григоровича Костюка.

Його внесок у розвиток світової електрофізіології важко переоцінити. Заснована ним наукова школа молекулярної фізіології та біофізики виховала чимало знаних в Україні та світі науковців. Науковий доробок Платона Григоровича входить у 10-ку найкращих за рівнем цитування серед українських вчених. Його учнями заснований фонд імені Костюка та однойменна премія за кращі наукові роботи в галузі біомедицини, яка щороку вручається в нашому інституті. Його ім'я також носить премія Національної академії наук України "за видатні наукові роботи в галузі фізіології, біофізики і нейрофізіології", яку вже тричі було вручено колективам учених з нашого інституту.

Життєпису та науковому спадку Платона Григоровича присвячено чимало публікацій, зокрема монографія Neurophysiological Essays of Platon Kostyuk and his Students, що вийшла друком цього року, з якою можна ознайомитися у бібліотеці нашого інституту. А короткий нарис його життя та творчості можна знайти у статті "Пам'яті академіка П. Г. Костюка".20 серпня (п'ятниця) о 11:00 в аудиторії 214 відбудеться семінар на тему "Astroglial control of rapid excitatory transmission" Доповідач Prof Dmitri Rusakov UCL Queen Square Institute of Neurology, London, UK Семінар також транслюватиметься у Zoom https://us02web.zoom.us/j/82627317469 Семінар є частиною проєкту Neurotwin.


13.08.2021 Конкурси на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених та стипендій НАН України для молодих вчених Конкурси оголошуються з 1 вересня 2021 року. Матеріали від наукових установ на претендентів на здобуття цих стипендій прийматимуться до 20 вересня 2021 року


13.08.2021 Інтерв’ю Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього газеті «Урядовий кур’єр» (№156 (7024), 13 серпня 2021 року) "«Академія має величезний потенціал, і національний інтерес України – в тому, щоб цей потенціал реалізувати»"


11.08.2021 Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України відвідали президент Польської Академії Наук професор Єжи Душинський та виконуючий обов’язки директора Представництва Польської академії наук у Києві Матеуш Бялас. Відбулася зустріч гостей із дирекцією де обговорювалися питання наукової інформаційної підтримки важливості вакцинації від COVID-19 та співробітництва між польськими та українськими вченими. На зустрічі також був присутній заступник начальника Відділу міжнародних зв’язків НАН України Сергій Максимчук

ZustrichDuzhinski.jpeg


Національна академія наук України (НАН України) та Національна академія наук Білорусі (НАН Білорусі) відповідно до укладеної між ними Додаткової угоди №1 до Договору про співробітництво між Національною академією наук України та Національною академією наук Білорусі оголошують черговий спільний конкурс україно-білоруських науково-дослідницьких проєктів на 2022 - 2023 роки.

Конкурс науково-дослідницьких проєктів, що спільно виконуються колективами українських та білоруських учених, проводиться за наступними науковими напрямами:

  • (01) фізика
  • (02) біологічні науки, біотехнології (у т.ч. медичні)
  • (03) нові речовини та матеріали

Телефон для довідок (НАН України): (044) 239-65-96 E-mail: atamanenko@nas.gov.ua


Учені нашого Інституту залучені до проведення численних науково-популярних заходів, одним з яких є "Народні читання ім. Тржаска-Хржонщевського". Співробітники відділу загальної та молекулярної патофізіології Віктор Досенко, Василь Нагібін і Денис Пашевін розкажуть в його рамках про Covid-19, ВІЛ-інфекцію, туберкульоз та інші небезпечні і, на жаль, актуальні хвороби. Більше інформації на сторінці події в мережі фейсбук


23.07.2021 Інститут Високогірної Пульмонології і патології (Болівія) написав спогади присвячені докторці Тетяні Серебровській.


15.07.2021 Інститут відвідали переможці Нейроконкурсу - змагання серед школярів з нейронаук. Юні мозкознавці побували в лабораторіях відділів фізико-хімічної біології клітинних мембран, сенсорної сигналізації, молекулярної біофізики, цитології, загальної та молекулярної патофізіології, а також музеї Богомольця. Вони ознайомилися із напрямками наукових досліджень та поспілкувалися із співробітниками. Маємо надію, що невдовзі побачимо цих талановитих молодих людей серед студентів, які виконують на базі нашого інституту курсові та дипломні роботи. Екскурсія була організована національним координатором Нейроконкурсу, с.н.с. відділу ФХБКМ А. Чернінським. Від 2016 року фінальне змагання Нейроконкурсу проходить в нашому інституті. Конкурс підтримується інститутською програмою Neurotwin, Малою академією наук, Українським товариством нейронаук та Науковим товариством Шевченка (США). Цьогорічна переможниця- учениця київської школи №125 Вікторія Виджак - представлятиме Україну на Міжнародному змаганні International Brain Bee, що буде організоване онлайн.


14.07.2021 Вітаємо колектив співробітників відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран під керівництвом Анни-Малгожати Котлярової із перемогою в конкурсі науково-дослідних робіт молодих учених НАН України (2021-2022 рр.) із проєктом "Фармакологічна чутливість та експресія катіонних каналів великої провідності у ядрах клітин різного типу". Відповідальні виконавці: Анна-Малгожата Борисівна Котлярова та Олена Адамівна Котик.


13.07.2021 Оголошено конкурсний відбір для участі у програмі постдокторальних досліджень у НАН України. Актуально до 20.07.21. Вимоги тут


09.07.2021 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЙ ІМЕНІ ВИДАТНИХ УЧЕНИХ УКРАЇНИ Деталі тут


08.07.2021 Вебінар для майбутніх учасників конкурсу "НАУКА ДЛЯ БЕЗПЕКИ І СТАЛОГО РОЗВИТКУ" СЕРЕДА, 14 ЛИПНЯ 2021 Р. О О 10:00 UTC+03 Зареєструватись тут


08.07.2021 Національний фонд досліджень України оголосив конкурс “Наука для безпеки і сталого розвитку України”. Дата та час початку подання заявок: 14.07.2021, 00:01 за київським часом. Дата та час завершення подання заявок: 12.08.2021, 23:59 за київським часом. Більше інформації про конкурс за посиланням


В Україні 29 червня почався запис на бета-тест COVID-сертифікатів у сервісі "Дія". Прийняти участь у тестуванні зможе будь-який українець, отримавши дві дози вакцини


Міністерство охорони здоров'я розпочало кампанію з вакцінації організованих колективів співробітників чисельністю більше 50 осіб. Наш інститут має шанси взяти у ній участь. Очікується використання вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Адміністрація інституту створює списки охочих. Для цього просимо заповнити форму https://forms.gle/kGfViNnBqLMCHeTe9 до 10 липня включно. Подальша інформація буде надходити електронною поштою.

В разі виникнення питань, звертайтеся до відповідальної особи - Ілони Ченцової: secretar@biph.kiev.ua +380 66 7668826


  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

17.06.2021 р . (четвер) о 10.00 PhD Student Iliana K Kerzeli (Immuno-oncology Research Group, Dept. of Pharmaceutical Biosciences): Single-cell RNAseq and longitudinal proteomic analysis of a novel semi-spontaneous urothelial cancer model

Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


10.06.2021 Вітаємо Миколу Сергійовича Веселовського
з призначенням на посаду Директора Інституту Фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України!

Вітаємо.png


Вийшла друком монографія співробітників Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України "Neurophysiological Essays of Platon Kostyuk and his Students" за редакцією академіка НАН України О.О. Кришталя та доктора біологічних наук О.О. Лук’янець.

Монографія присвячена всесвітньовідому вченому нейрофізіологу та біофізику академіку Платону Григоровичу Костюку. Вона містить розділи, написані як самим П.Г. Костюком, так і його учнями. Наукова школа академіка Костюка дуже велика та всесвітньо відома, багато його учнів зараз працюють у відомих лабораторіях світу, дехто став керівником наукових лабораторій за кордоном, інші ж ефективно працюють в Україні.

Монографія підготовлена англійською мовою. Вона містить наукові дані досліджень в області сучасної молекулярної, клітинної та теоретичної нейрофізіології та біофізики, тому буде корисною фахівцям науковцям, викладачам, аспірантам і студентам, котрі працюють в зазначених галузях біології та медицини. Крім наукових відомостей, монографія містить спогади учнів П. Г. Костюка.

Neurophysiological Essays of Platon Kostyuk and his Students; O. Krishtal, E. Lukyanetz eds. Kyiv: Bogomoletz Institute of Physiology of National Academy of Sciences of Ukraine, PH “Akademperiodyka”, 2020. pp. 306. ISBN: 978-966-360-420-6

Ознайомитися із монографією буде можна у бібліотеці нашого інституту.  • 22.06.2021 - 03.07.2021 р. Одеський національний університет імені І.І. Мечникова проводить XVІ Міжнародну Літню школу "Молекулярна біологія, біотехнологія та біомедицина" для молодих учених. В рамках Літньої школи 5-6 липня буде проведено конференцію для молодих учених. Детальна інформація

Вітаємо завідувача відділу нервово-м'язової фізіології д.б.н. Ярослава Михайловича Шубу із обранням у дійсні члени (академіки) НАН України по Відділенню біохімії, фізіології і молекулярної біології, а також із входженням до Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій!

Інформація про вибори на сайті НАН України та Наукового комітету.en:Current events

Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions