Головна сторінка

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 6: Рядок 6:
 
Офіційних сторінок Інституту у Фейcбуці немає
 
Офіційних сторінок Інституту у Фейcбуці немає
 
----
 
----
04.03.2021 '''До відома працівників Інституту та небайдужої громадськості''' <br>
+
04.03.2021 [[Важливо|'''До відома працівників Інституту та небайдужої громадськості''']]  
Вчора, 3 лютого 2021 року, відбулося засідання Президії НАН України за участі директора Інституту академіка НАН України Кришталя Олега Олександровича та заступника директора Інституту академіка НАН України Веселовського Миколи Сергійовича. На цьому засіданні з науковою доповіддю «Хвороба Альцгеймера: гіпотези патогенезу та сучасний стан досліджень» виступила завідувачка відділом біофізики іонних каналів д.б.н. професорка Лук’янець Олена Олександрівна. Її доповідь викликала бурхливу дискусію щодо цього важливого для світової спільноти питання та була одностайно схвалена Президією НАН України.
+
Президент НАМН України, академік НАМН України Цимбалюк Віталій Іванович зазначив, що дослідження хвороби Альцгеймера, які проводяться в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця, наразі навіть випередили такі, що ведуться в НАМН України. Він відзначив велику актуальність цієї проблеми, і запропонував  створити спільну програму між НАН України та НАМН України  в цій галузі досліджень. Матеріали доповіді будуть опубліковані на офіційній сторінці НАН України та в журналі  "Вісник НАН України". <br>
+
Також Президія розглянула інформацію, надану відділенням біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, дирекцією Інституту та робочою групою створеною Вченою радою Інституту та прийняла Постанову про звернення Міністерства внутрішніх справ України щодо Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. [http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7562 '''Президія НАН України постановила визначити неприйнятною можливість передачі 16-ти поверхового лабораторного корпусу Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України в підпорядкування МВС та іншим державним органам.''']<br>
+
Дирекція Інституту вдячна Президенту НАН України академіку НАН України Загородньому Анатолію Глібовичу, членам Президії НАН України, секції хімічних та біологічних наук НАН України, відділенню біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, членам робочої групи та співробітникам інституту за їх плідну працю на підтримку науково-технічного розвитку нашої держави.
+
----
+
25.02. 2021 р На засіданні Вченої ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України розглянуто питання  щодо неможливості передачі лабораторного 16-поверхового корпусу до відання Міністерства внутрішніх справ України, про що йшлося у листі МВС України від 19.02.2021 № 6663/1/25-2021 на ім’я президента Національної академії наук України А.Г. Загороднього. Вчена рада Інституту одноголосно постановила: 1. Відмовити у передачі лабораторного 16-поверхового корпусу Інституту до відання Міністерства внутрішніх справ України. 2. Створити робочу групу з підготовки додаткової аргументованої інформації щодо неможливості передачі будівель Інституту.
+
[[Media:InfoBIPH.pdf‎|Інформаційна довідка про Інститут у Додатку]]  
+
 
----
 
----
 
== Новини ==
 
== Новини ==

Версія за 21:26, 26 березня 2021

Офіційний сайт Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Офіційних сторінок Інституту у Фейcбуці немає


04.03.2021 До відома працівників Інституту та небайдужої громадськості


Новини

Вітаємо співробітників Інституту, лауреатів премії НАН України для молодих учених:

  • старшого наукового співробітника, к. б. н. Данила Заводовського,
  • молодшого наукового співробітника , к. б. н. Олексія Легедзу

за серію робіт «Механокінетичні дослідження скелетних м’язів за норми та патологічних станів»

Інформація на сайті НАН України


Вітаємо співробітників нашого Інституту, що стали лауреатами премії імені В.Ю.Чаговця:

  • завідувач відділу Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України академік НАН України Олег Кришталь;
  • провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України кандидат біологічних наук Дмитро Ісаєв;
  • провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України кандидат біологічних наук Олександр Максимюк

За цикл праць «Механізми найпоширеніших розладів центральної нервової системи ссавців: від клітини до організму»

Інформація на сайті НАН України


Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 26 лютого 2024 року оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

  • старшого наукового співробітника відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран
  • старшого наукового співробітника відділу клінічної фізіології сполучної тканини

Вимоги до кандидатів за посиланням.

Список документів, які необхідно надати до конкурсної комісії, можна одержати у відділі кадрів Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАНУ з 26 лютого 2024 року. Заяви приймаються до 26 березня (включно) 2024 року. Адреса: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України Київ, 01024, вул. Богомольця, 4, http://biph.kiev.ua/ тел. відділу кадрів: (044) 256-24-07


Biph international2 small.png
Біля зали засідань Вченої ради з'явився новий постер, що ілюструє структуру наукових зв'язків нашого Інституту. Відділ наукової інформації проаналізував розподіл організацій, з якими наші співробітники мають спільні публікації. За їхньою кількістю, що не дивно, лідирує США. А от за кількістю спільних публікацій у лідерах французькі інституції Laboratoire de Physiologie Cellulaire (PhyCell) та Inserm (Université de Lille).



У травні 2022 року головний редактор журналу Frontiers in Cellular Neuroscience проф. Dirk M. Hermann запропонував президенту Українського товариства нейронаук Олегу Олександровичу Кришталю організувати спецвипуск, присвячений роботам вітчизняних вчених, - Global Excellence in Cellular Neuropathology: Ukraine.

Процес збирання рукописів, рецензування та публікації тривав майже два роки, і от сьогодні опублікована остання робота з цієї добірки - редакторська стаття із оглядом українського випуску. У ній є трохи про історію нейронаук в Україні, а також короткий огляд усіх 19 наукових статей. Поміж їхніх тем є нейромережі гіпокампу, процеси синаптичної пластичності, механізми розвитку епілепсії, хвороби Альцгеймера, ішемії, гіпоксії, старіння мозку, сприйняття болю та інші цікаві і важливі речі.

Співробітники нашого інституту є співавторами 17 з 20 статей цього випуску.


HNY2024.png



Історична довідка

Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця Національної академії наук (НАН) України був заснований 1953 року в результаті злиття Інституту експериментальної біології і патології (ІЕБП) Міністерства охорони здоров'я Української РСР та Інституту клінічної фізіології (ІКФ) Академії наук Української РСР.

Обидва інститути були засновані у 1931 – 1934 роках в результаті ініціативи академіка О.О. Богомольця, всесвітньо відомого вченого, який був директором і науковим керівником цих двох установ до 1946 року. Протягом 1946 – 1953 років керували інститутами експериментальної біології і патології та клінічної фізіології відповідно – О.О. Богомолець та Р.Е. Кавецький.

Наукова діяльність інститутів мала велике значення для розвитку фізіології. В цих інститутах вивчались та досліджувались алергія, імунітет, гіпоксія і розвиток пухлин, а також найбільш важливі питання ендокринології, геронтології та геріатрії. На основі наукових досліджень O.O. Богомольця створено оригінальні концепції, які стали важливими віхами у розвитку деяких областях фізіології. Серед них є фізіологія сполучної тканини, ефекти переливання крові, реактивність організму, цитотоксичних сироваток та інше.

У 1953 році А.М. Воробйов, член-кореспондент НАН України став директором новоствореного Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця. З 1956 до 1966 року академік НАН України А. Ф. Макарченко очолював інститут. За цей час було створено відділи електрофізіології (під керівництвом академіка НАНУ Д.В. Воронцова), загальної фізіології (на чолі з академіком П.Г. Костюком), біофізики (під керівництвом члена-кореспондента НАНУ А.А. Городецького), фізіології старіння (голова – доктор медичних наук Н.В. Лауер) та інші.

З 1966 по 2010 рік інститут очолював академік НАНУ П.Г. Костюк. З 2011 року академік НАНУ O.O. Кришталь є директором інституту.

Наукова діяльність

Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця є науково-дослідним центром в галузі молекулярної фізіології, біофізики, нейрофізіології, патологічної фізіології. В інституті вперше в колишньому Радянському Союзі було застосовано мікроелектроди для дослідження структурно-функціональної організації нейронних центрів, біофізичних і молекулярних механізмів нейронного збудження і гальмування. Були розроблені і застосовані методи внутрішньоклітинного діалізу соми клітини для дослідження мембранних і молекулярних механізмів нервових функцій клітин. Були отримані нові дані про фізичні та хімічні процеси в нервових і м'язових клітинах, механізми синаптичної передачі, про іонні механізми збудження. Було виявлено порядок участі та відповіді на подразнення різними групами нейронів кори, а також механізми гальмівних процесів в корі головного мозку.

Було визначено модулюючий вплив різних частин мозку на серцево-судинні рефлекси, взаємозв'язок між центральними та периферичними механізмами регуляції тонусу судин при функціональному навантаженні. Було розроблено оригінальні моделі гострого дистрофії міокарда, що призводить до шоку. Важливі дані були отримані про імуногенні порушення серцево-судинної системи.

Були розроблені новий комплекс методів визначення ефективності, стан і рівень підготовки спортсменів, методи функціональної діагностики серцево-судинних і респіраторних захворювань. Нові методи дослідження вищої нервової діяльності людини були запропоновані і відповідне обладнання було розроблено. Були виконані дослідження з визначення інтенсивності праці, по розробці фізіологічних критеріїв професійного відбору. Був розроблений метод оптимізації дози мінеральної води "Нафтуся", що дозволило підвищити ефективність курортного лікування хвороб нирок і печінки.

В Інституті працює аспірантура

Прийом документів відбувається з 25 червня до 10 вересня.

Наші нові статті


Біологічно активні сполуки, що містяться в коноплях, є об'єктом активного наукового дослідження. Причиною цього є не лише психоактивність деяких їх складників, а й високий терапевтичний потенціал канабіноїдів. Одним з них є канабідіол (CBD) - непсихоактивний компонент конопель. Дослідження таких сполук в Україні вкрай ускладнене надмірною законодавчою зарегульованістю обігу конопель та канабіноїдів. Тим не менш, експериментальна робота ведеться і у нашому Інституті, зокрема у відділі фізико-хімічної біології клітинних мембран.

У опублікованій цього року роботі вивчали ефекти канабідіолу на серцевий м'яз. Виявилося, що ця сполука впливає на ряд йонних каналів, і це може змінювати збудливість кардіоміоцитів. Результати експериментів та моделювання показали, що у низьких концентраціях CBD здатен подовжувати тривалість потенціалу дії серцевих клітин. Натомість, у високих дозах ефект є протилежним, що обумовлене, головним чином, блокуванням натрієвих та кальцієвих каналів. Обидва зареєстровані ефекти можуть спричиняти серцеву аритмію.

Автори роботи зазначають, що отримані дані слід враховувати при призначенні препаратів на основі канабідіолу пацієнтам із вродженими вадами серцевих йонних каналів або тим, хто приймає ліки, що змінюють збудливість серцевого м'язу.

Cannabidiol Inhibits Multiple Ion Channels in Rabbit Ventricular Cardiomyocytes // Frontiers in Pharmacology


Відео про наш Інститут і аспірантуру! Рекламуйте їх у мережі!

Офіційне промо-відео Інституту фізіології

Пригоди аспіранта в Інституті фізіології


Особисті інструменти
Навігація
education
societies
additional
Перегляди
Простори назв
Варіанти
Інструменти
Дії