Поточні події

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Revision as of 19:11, 22 July 2022 by Elena (Talk | contribs)
Jump to: navigation, search

Положення про Раду молодих вчених для обговорення


BIPHNeuroConf22 v7.png

Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській конференції з нейронаук з міжнародною участю, яка пройде 25-27 липня 2022 року на базі Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця у змішаному форматі. Конференцію присвячено 90-річчю від дня народження видатного українського нейрофізіолога академіка Володимира Скока.

Участь у конференції є безкоштовною (покривається грантовою програмою Neurotwin Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця). Формат участі - Церемонія відкриття на місці (25.07.2022) онлайн доповіді (26-27.07.2022). Робочі мови конференції - англійська та українська. В рамках конференції відбудеться конкурс на кращу наукову доповідь серед молодих вчених. Дедлайн реєстрації - 20 липня 2022 року.

Реєстрацію продовжено до 22 липня 2022 року

Урочисте відкриття 25.07.2022 у Великому конференц залі Інституту об 11.00

Детальна інформація - на цій сторінці. Контакти оргкомітету: infdep@biph.kiev.ua

English version



До уваги співробітників: наказ Про організацію цивільного захисту Інституту на період оголошення війського стану в Україні Media:Наказ 30 червня 22р 37 Про організацію цивільного захистуІнституту.jpg


OK.jpg

05.07.2022 Щиро вітаємо із Днем народження завідувача відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран, радника дирекції Інституту академіка Олега Олександровича Кришталя! Бажаємо міцного здоров'я та невпинної творчості!


04.07.2022 Оголошено конкурс на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук


01.07.2022 Віварій знову потребує допомоги


Видавництво Bentham Science продовжило тестовий повнотекстовий доступ до 30 вересня 2022 року.


Вітаємо співробітників Інституту, які отримали премії НАН України імені видатних вчених!!

Премію ім. О.О. Богомольця
акад. НАН України Шуба Я.М., к.б.н. Філіппов І.Б.

Премію ім. Ф.Г. Яновського
д.б.н. Розова К.В., д.м.н. Портніченко В.І., д.м.н. Портниченко А.Г.

Photo-prem2022.jpg


Vitaemo.jpg



Щиро вітаємо радника дирекції Інституту академіка Олега Кришталя із обранням до лав Академії Міжнародної Спілки Фізіологічних Наук!

Міжнародна Спілка Фізіологічних Наук (The International Union of Physiological Sciences) заснована у 1929 році, до неї наразі входять 60 фізіологічних організацій, включаючи Українське фізіологічне товариство ім. П. Г. Костюка. Її завданням є сприяння дослідженням та освіті в галузі фізіології для розвитку охорони здоров'я та людства в цілому. Академія фізіології заснована у 2021 році. Члени Академії обираються щорічно з науковців, які зробили визначний внесок у розвиток фізології.

Інформація про Спілку та Академію на офіційному сайті.


Daysci.jpg
Шановні Науковці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця!

Щиро вітаємо з професійним святом - ДНЕМ НАУКИ!

Як відмітив Президент України, «Без сильної науки нам буде дуже важко повноцінно захистити нашу країну та забезпечити її постійний розвиток. Саме наука відіграє важливу роль у суспільстві – вона надає впевненість в успішному майбутньому нашої держави, а сучасні наукові розробки та винаходи українських науковців закладають надійних фундамент майбутнього України»

Від усього серця бажаємо вам мирного неба, міцного здоров'я, творчого надхнення, благополуччя, нових наукових відкриттів, на благо розвитку Української держави!

Дирекція інституту



До уваги співробітників, які виїхали за кордон! Ознайомтеся із інформацією


У липні цього року в Парижі відбудеться одна з провідних в галузі нейронаук зустріч науковців - FENS Forum 2022. В рамках Форуму проводиться конкурс відео-роликів "Share your Neuroscience Skills", покликаний пояснити широкому загалу унікальні навички, якими володіють молоді вчені. З завантажених пропозицій комітет змагання відібрав 10, до яких увійшов і ролик старшої наукової співробітниці відділу фізіології нейронних мереж Ганни Думанської. Автори чотирьох найбільш популярних за переглядами відео отримають знижку на реєстраційний внесок для участі у Форумі. Із усіма роботами можна ознайомитися на FENS YouTube Channel, а ми закликаємо підтримати переглядами колегу - посилання на ролик.

Крім наукової роботи, Ганна зараз активно займається волонтерством разом із Благодійним Фондом "Бриндуші".


Один з провідних наукових порталів Research.com вперше побудував рейтинг учених в галузі нейронаук. Методологія оцінювання побудована на оцінці індексу Хірша, кількості публікацій та їхніх цитувань. Вона розроблена так, щоб у рейтинг потрапив топ 1% від наявних учених.

Національний український рейтинг очолює радник дирекції нашого інституту, завідувач відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран, академік Олег Кришталь. У загальному рейтингу його позиція потрапила у другий квартиль.

Вітаємо Олега Олександровича із черговим визнанням здобутків!


В рамках інформаційної кампанії від Національного фонду досліджень, свої відеозвернення стосовно війни та ситуації в Україні записали співробітники нашого інституту академік Ярослав Шуба [1] та к.б.н. Зоя Серебровська [2]


Продовжується цикл вебінарів від компанії Clarivate (Web of Science та інші продукти).

Подробиці та лінки на реєстрацію


MaguraISw.jpg

2 квітня відійшов в інші світи видатний українській вчений в галузі нейрофізіології, академік НАН України, професор, доктор біологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії СРСР та України в галузі науки і техніки Ігор Сильвестрович Магура.
Ігор Сильвестрович почав свою наукову діяльність на посаді молодшого наукового співробітника відділу електрофізіології нашого Інституту. Під керівництвом академіка Д.С. Воронцова він досліджував фізико-хімічні властивості механізмів вибіркової проникності плазматичної мембрани до іонів і вплив на них фармакологічних препаратів, які модулюють механізми збудливості. Останнім часом І.С. Магура вивчав молекулярні механізми регуляції клітинної збудливості, зокрема пластичність цих процесів і роль калієвих каналів. Розробляв проблему нейроімунної взаємодії, зокрема досліджував дію імуномодулятора інтерферона та вторинні посередники його дії (олігоаденілатів) на нервові клітини.
Академік І.С. Магура - автор декількох сотень наукових праць, надрукованих як у вітчизняних, так і закордонних виданнях. Результати праць були представлені на численних вітчизняних і міжнародних конференціях, конгресах і симпозіумах. І.С. Магура є співавтором підручника «Биофизика». За свою багаторічну діяльність Ігор Сільвестрович нагороджений медаллю ім. М.Д. Стражеска «За заслуги в охороні здоров’я» АМН України, а також відзнакою НАН України «За наукові досягнення». Багато його учнів досягли визначних успіхів і міжнародного визнання, деякі із них працюють зараз за кордоном у відомих світових лабораторіях.
Ігор Сильвестрович плідно займався педагогічною роботою. Багато років він читав лекції на кафедрі біофізики та кафедрі медичної радіофізики Національного університету імені Тараса Шевченка, на кафедрі прикладної фізики Національного технічного університету «КПІ», він є одним із засновників і ключових лекторів кафедри молекулярної фізіології та біофізики Київського відділення фізико-технічного інституту (зараз перетворено в КАУ).

Наукова громадськість, колеги та колектив Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН глибоко сумують за Магурою Ігорем Сильвестровичем та висловлюють щирі співчуття близьким та рідним з приводу цієї втрати.

Оновлення: Прощання з Ігорем Сильвестровичем Магурою відбудеться 5 квітня в ритуальному залі крематорію о 14:00. Прохання вінків не приносити.


Стаття із співаторами з нашого Інституту, опублікована 2013 року в журналі 'Proceedings of the National Academy of Sciences USA', потрапила до двадцятки найцитованіших (з-поміж понад п'яти тисяч) спільних українсько-британських наукових публікацій за останнє десятиліття. Слід замітити, що Юлія Герасименко колись працювала в нашому Інституті і вже понад 20 років працює у Великобританії. Ю. Герасименко і Олексій Грищенко, другий український співавтор цієї публікації працювали над матеріалами цієї статті у Великобританії в лабораторії проф. Оле Петерсена (Великобританія).


На сторінці відділу наукової інформації зібрано посилання на ресурси для успішної дистанційної роботи. Зокрема, як і усі наукові установи України, ми маємо повний доступ до ScienceDirect від Elsevier. Також наш інститут отримав доступ до платформи Research4Life.


  • 25.03.2022

Адміністрація Інституту та Вчена Рада працюють і дбають про співробітників!

SUH.jpg

Інститут функціонує: Дирекція знаходиться в Києві і дбає про Інститут і співробітників. Наукові співробітники працють переважно дистанційно, усім співробітникам була виплачена заробітнна плата, проводяться заходи з забезпечення технічного обслуговування Інституту, в особливості Віварію та Банку клітинних ліній (в тому числі за благодійної допомоги).
Для підтримки молодих вчених Інституту були виплачені стипендії аспірантам Інституту, також відбулося он-лайн засідання Вченої Ради Інституту, на якому були затверджені кандидатури молодих вчених на отримання стипендій Президента України та НАН України. Тепер молоді вчені зможуть отримувати стипендії.


  • 15.03.2022

Яка вона, «денацифікація» по-рашистськи? Стаття завідувача відділу нервово-м’язової фізіології Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця академіка Ярослав Шуба. Джерело: науково-популярна газета «Світ»


  • 08.03.2022
8 March-22jpg.jpg

Привітання Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього з нагоди Міжнародного жіночого дня


На адресу нашого інституту надходять слова підтримки від закордонних колег

Alliance of Science Organisations: Solidarity with partners in Ukraine - consequences for science

The Alliance of German Science Organisations strongly supports the German government's consistent action against Russia's belligerent attack on Ukraine, which is contrary to international law.

The Alliance sees the Russian invasion as an attack on elementary values of freedom, democracy and self-determination, on which scientific freedom and opportunities for scientific cooperation are based.

The organisations associated in the Alliance have long maintained diverse and fruitful scientific cooperation with their partners in Ukraine. They deserve our full solidarity at this moment!

In this spirit, we are determined to continue our contacts and intensive cooperation with our Ukrainian partners at all levels, in student exchanges as well as in the promotion of bilateral research projects and in the development and use of scientific infrastructures. We will offer support within the framework of comprehensive aid programmes to students, scientists and scholars who have to leave their country as a result of the Russian aggression.

The Alliance of Science Organisations will discuss further steps in this crisis situation in close consultation with each other as well as with the Federal Government and other political decision-makers. Decisions will then have to be made by the individual organisations or member institutions. However, it is already recommended at this point that scientific cooperation with state institutions and business enterprises in Russia be frozen with immediate effect until further notice, that German research funds no longer benefit Russia and that no joint scientific and research policy events take place. New cooperation projects should not be initiated at this time.

The Alliance is aware of the consequences of these measures and at the same time deeply regrets them for science. Many research projects are planned for years and are massively affected by the current war situation. We live in a multidimensional world, and only with the help of close international scientific cooperation can the crises facing humanity, such as climate change, species extinction or infectious diseases, be overcome. Therefore, our solidarity also goes out to our long-standing Russian cooperation partners, scientists who are themselves horrified by Russia's invasion of Ukraine.

The Alliance of Science Organisations is an association of the most important science organisations in Germany. It regularly takes a stand on important issues of science policy. The German Research Foundation (DFG) is a member of the Alliance and has taken on the leadership for 2022. Other members are the Alexander von Humboldt Foundation, the German Academic Exchange Service, the Fraunhofer-Gesellschaft, the Helmholtz Association, the German Rectors' Conference, the Leibniz Association, the Max Planck Society, the German National Academy of Sciences Leopoldina and the German Council of Science and Humanities.

Prof. Dr. Frank Kirchhoff


Molecular Physiology Center for Integrative Physiology and Molecular Medicine (CIPMM) University of Saarland


Шановні колеги, дорогі друзі, доброго всім дня!

Я вірю, що цей добрий, як і всі дні після нього, стануть добрими! Складну ніч ми пережили. Ми спокійні, організовані і віримо у наше світле Завтра. Ми - це еліта нашого суспільства, це ті хто присвятив себе вивченню головних законів життя. Я дуже дякую всім вам за витримку, за те, що ми всі разом, за нашу моральну підтримку нашим ВОЇНАМ, які героїчно захищають нашу Країну від підступного ворога. Вірю в перемогу!

Вірю в мирне майбутнє!

Слава Україні!

Бережіть себе!

Щиро ваш,

М. Веселовський


УВАГА!

Шановні колеги, маємо надію, що всі в курсі новин. Росія атакує нашу країну, введено воєнний стан. До додаткових розпоряджень дирекція просить співробітників лишатися вдома та не панікувати. Як тільки буде нова інформація, будемо публікувати її тут (і на сайті). Прохання поширити цю інформацію серед колег. І підписуйтеся на наш ТГ канал https://t.me/biph_inform та додавайтеся у групу https://t.me/biph_public. Це, певно, найоперативніший шлях обміну інформацією.

UPD. У зв'язку з уведенням воєнного стану на всій території України Президія НАН України рекомендує співробітникам установ, організацій та підприємств НАН України залишатися, по можливості, вдома і чекати подальших повідомлень.

UPD 2. Розпорядження Президії Національної академії наук України про роботу установ, організацій і підприємств НАН України в умовах воєнного стану в Україні


Інформація для учасників ХІІI форуму з нейронаук FENS 2022, що відбудеться в Парижі, Франція 9-13 липня 2022 року


Київський офіс Інституту Міжнародної Освіти / Програма імені Фулбрайта в Україні оголошує початок приймання заявок для участі в чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування й проведення дослідження на 2023-2024 академічний рік. Для молодих викладачів та дослідників доступна програма проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. Для кандидатів та докторів наук - проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев'яти місяців. Деталі

Про стипендіатів Програми імені Фулбрайта можна дізнатися зі сторінок фулбрайтівських вісників.



До уваги молодих учених!!


  • Премія Президента України для молодих вчених (Премія) присуджується за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі. Премія присуджується за наукові роботи, опубліковані у закінченій формі не менше ніж за рік до їх висунення. Висунення відбувається науковими установами, кінцевий термін приймання документів 1 березня 2022 року, деталі за посиланням. Молодим ученим нашого інституту для консультації звертатися до ученого секретаря.

  • Про конкурс на Премію Верховної Ради України молодим ученим за 2022 рік. Деталі за посиланням, кінцевий термін прийому документів 1 березня 2022 року. Молодим ученим нашого інституту для консультації звертатися до ученого секретаря.

  • Конкурс на отримання грантів для візитів молодих науковців НАН України на місячний термін до Польщі з метою стажування в науково-дослідних установах Польської академії наук. Актуально до 18.02.2022. Деталі

left]


Vaccination.gif


en:Current events

Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions