Відділ наукової інформації

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Revision as of 11:01, 1 July 2022 by Andrii.cherninskyi (Talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Contents

Відділ наукової інформації

Відділ забезпечує організацію доступу співробітників та здобувачів вищої освіти Інституту до ряду інформаційних ресурсів.

Наукова бібліотека

Бібліотека Інституту була заснована 1931 року. На початку зібрання вона базувалася на особистій науковій бібліотеці Олександра Богомольця. Вона вміщує як старовинні раритетні видання, так і сучасну наукову літературу, присвячену проблемам фізіології, молекулярної та клітинної біології, нейрофізіології. В бібліотеці надається вільний безкоштовний доступ до мережі Інтернет та працює міжбібліотечна служба. Фонд налічує понад 100 тисяч одиниць зберігання, з яких понад дві третини — наукові періодичні видання. Частина створена завдяки подарункам співробітників.

Із електронним каталогом бібліотеки та новими виданнями можна ознайомитися за цим посиланням.

Бібліотека розташована на третьому поверсі лабораторного корпусу, працює в робочі дні з 10 до 17. В разі потреби є можливість зробити ксерокопії документів.

Читальна зала обладнана wi-fi доступом до мережі.

Довідки за телефоном 256-24-17 (або внутр. 14-17).

Патентна служба

Інженер-патентознавець забезпечує супровід заявок співробітників на винаходи та корисні моделі, а також підтримку наявних патентів.

Серед об'єктів інтелектуальної власності, що створені співробітниками інституту, зокрема, є:

 • спосіб створення нових активаторів АТФ-залежних калієвих каналів клітинних мембран
 • спосіб покращення гладеньких м'язів судин
 • спосіб моделювання системної ендотоксемії у мишей
 • пристрої для реєстрації електрокортикограми головного мозку щурів
 • спосіб гіпоксичної індукції протекторних білків
 • спосіб превентивної цитопротекції при важкому гіпоксичному ураженні
 • спосіб немедикаментозної корекції метаболічних порушень
 • спосіб запобігання функціональних порушень серця при фокальній ішемії-реперфузії головного мозку за допомогою рекомбінантних білків
 • спосіб усунення ендотеліальної дисфункції при цукровому діабеті
 • спосіб встановлення спряження конститутивної NO-синтази і синтезу NO у тканинах серцево-судинної системи старих тварин
 • спосіб оцінки впливу суспензії антигену нирки на чоловічу репродуктивну функцію у мишей

Меморіальний музей Олександра Богомольця

Музей створено 1947 року, а реконструйовано та відкрито повторно 1 червня 1981 року на честь століття з дня народження Олександра Богомольця. Музей облаштовано у колишньому кабінеті директора, де працював Олександр Богомолець. У ньому збережено аутентичні меблі, зокрема робочий письмовий стіл з чорнильницею, мікроскопом та щоденником, до якого внесено й останній день життя вченого, який він провів на робочому місці. Також у демонстрації власноруч виготовлені Богомольцем мікропрепарати, оригінал диплому Всесвітньої виставки в Парижі 1937 року, фотографії та наукові праці вченого.


IT група

IT група забезпечує функціонування локальної мережі Інституту, веб та поштового серверів.


Архів

Забезпечує збереження документації. Фонд містить ряд документів 1930-х років.


Інформаційні ресурси

Інформація про інститут

Відділ забезпечує функціонування інститутського поштового сервера. Якщо у вас немає адреси в домені @biph.kiev.ua або не знаєте, як отримати до неї доступ, звертайтеся до infdep@biph.kiev.ua

Пошукові бази

За підтримки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського співробітники інституту мають безкоштовний доступ до баз даних:

А також доступ до повних текстів:

 • ScienceDirect - постійний доступ до 2088 найменувань, перелік за посиланням, а також повний доступ до ScienceDirect для підтримки українських вчених під час війни; для доступу необхідно зареєструватися у системах, використовуючи поштову адресу в домені @biph.kiev.ua та обрати на сайті організацію "Complementary ScienceDirect, Access Ukraine"
 • платформа Research4Life, яка надає доступ до академічної та професійної літератури установам з країн із низьким та середнім рівнями економічного розвитку; доступ з локальної мережі інституту відбувається автоматично, в інших випадках потрібні логін і пароль, для отримання яких напишіть запит з інститутської адреси на infdep@biph.kiev.ua
 • Bentham Science - тестовий доступ до 30 вересня 2022 року

Корпоративний Google

Співробітники інституту можуть отримати безкоштовний доступ до сервісів Google Workspace:

 • хмарне сховище Google Drive
 • документи (текстові, таблиці, презентації), форми, нотатки
 • необмежені в часі відеоконференції Google Meet
 • календар
 • classroom для освіти

Ці сервіси подібні за функціоналом до "звичайних" безкоштовних, але мають ряд розширених можливостей. Крім того, створені документи та збережені файли не використовують квоту персонального Google акаунту.

Для доступу потрібно використовувати поштову адресу в домені @biph.kiev.ua. Пароль цього Google акаунта відмінний від того, що його використовують для доступу до поштового сервера. Щодо встановлення цього пароля зверніться до infdep@biph.kiev.ua.

Важливо! До складу Google Workspace входить і поштовий сервіс Gmail, куди також можна залогінитись із акаунтом @biph.kiev.ua, проте наразі він не налаштований обробляти нашу пошту. Скринька там буде порожньою, хоча її і можна використовувати для відправки листів (але відповіді будуть потрапляти на наш сервер https://mail.biph.kiev.ua/).

Поліграфія

Інститут має корпоративну знижку на поліграфічні послуги компанії KPI PRINT. З цього приводу звертайтеся до завідувача відділу Андрія Чернінського: infdep@biph.kiev.ua, 253-21-42 або 256-24-18, телеграм @uablacknick

Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions