NMP:Інновації

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Jump to: navigation, search

Інновації

Інновації
відділу

Наші інновації

Система швидкої зміни розчину в експерименті на ооцитах Xenopus

Noga.jpg
Реальний вигляд системи
Noga2.png
Схематичне зображення платформи з
ооцитом, яке показує розташування
електродів та клапана

Ооцит із введеними в нього мікроелектродами знаходиться на мініатюрній платформі, виготовленій із органічного скла. Платформа здатна нести мікрооб'єм розчину навколо ооцита і забезпечувати неперервний електричний зв’язок із системою електродів та клапаном, що регулює всмоктування нового розчину. Для заміни розчину платформа занурюється в камеру, розміщену на рухомому столику. Після занурення клапан на короткий час відкривається і в систему всмоктується новий розчин, а платформа виводиться з камери.

Система швидкого прикладання розчинів зі змінною температурою в patch-clamp експериментах

TemprPuffer2.jpg
Реальний вигляд системи
TemprPuffer.png
Схематичне зображення системи

Система складається з резервуарів з різними розчинами, блока електронних клапанів, які відкривають проходження відповідного розчина та трубок від них, які закінчуються спільним витоком. Ділянки трубок від клапанів до спільного витоку проходять через водяні кожухи з різною температурою. Спільний виток позиціонується у безпосередній близькості до досліджуваної клітини. Відкриття того чи іншого клапану викликає струмінь відповідного розчину з температурою, заданою кожухом, який миттєво омиває клітину. Система була розроблена для дослідження термочутливих каналів родини TRP.

Мініатюрний клапан відкриття-закриття перфузуючого протоку

Valve.png
Схематичне зображення клапана

Клапан представляє собою основу з плексигласу, у якій висвердлено Т-образні отвори. Через скрізьний отвір протягнуто трубку з еластичної силіконової резини, яка може перетискуватися пластиковим штовхачем, розташованим у перпендикулярному отворі. Рух штовхача керується соленоїдом через гнучкий фотографічний тросик. Малі розміри клапана та можливість його дистанційного керування через трос дозволяють його розміщувати у малодоступних місцях електрофізіологічної установки.

en:NMP:Innovations

Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions