Main Page

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Revision as of 10:35, 12 July 2022 by Andrii.cherninskyi (Talk | contribs)
Jump to: navigation, search

Official site of Bogomoletz Institute of Physiology, National Academy of Sciences of Ukraine
Our social network pages:
Facebook
LinkedIn
Telegram


Vivarium help!...


SkokVI.jpg

Dear colleagues! You are cordially invited to participate in Ukrainian conference on Neuroscience, which will be organized on July 25-27, 2022 at the Bogomoletz Institute of Physiology as a mixed-type event. The Conference is dedicated to 90 years anniversary of the famous Ukrainian neuroscientist academician Volodymyr Skok.

More information


Contents

News

Оновлено розклад наукових семінарів.

У понеділок 27 листопада об 11:00 в залі засідань Вченої ради (А212) відбудеться чергове засідання наукового семінару в очному форматі. Доповідатиме к. б.н., старший науковий співробітник відділу загальної та молекулярної патофізіології Зоя СЕРЕБРОВСЬКА. Назва доповіді: "Інтервальна гіпоксія при когнітивних порушеннях: у пошуку молекулярних механізмів"

4 грудня об 11:00 відбудеться чергове засідання інститутського наукового семінару. Доповідатиме м.н.с. відділу фізіології рухів Олексій Легедза. Тема: "Новий підхід до вивчення двосуглобових рухів верхніх кінцівок у людини: програмування положення та сили". Зал засідань Вченої ради Інституту.


Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України з 14 листопада 2023 року оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

 • провідного наукового співробітника відділу фізіології кровообігу
 • провідного наукового співробітника відділу фізіології рухів
 • провідного наукового співробітника відділу нервово- мʼязової фізіології
 • старшого наукового співробітника відділу фізіології кровообігу
 • старшого наукового співробітника відділу фізіології рухів
 • наукового співробітника відділу біофізики іонних каналів
 • наукового співробітника відділу фізіології кровообігу
 • молодшого наукового співробітника відділу цитології

Вимоги до кандидатів за посиланням.

Список документів, які необхідно надати до конкурсної комісії, можна одержати у відділі кадрів Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАНУ з 14 листопада 2023 року. Заяви приймаються до 13 грудня (включно) 2023 року. Адреса: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України Київ, 01024, вул. Богомольця, 4, http://biph.kiev.ua/ тел. відділу кадрів: (044) 256-24-07


20.11.2023 Науковий Інститутський семінар: доповідач Проф. Михайло МАТЯШ, Академік МАОН, д.м.н., заслужений лікар України, завідувач кафедри загальної і медичної психології НМУ імені О.О. Богомольця. Тема: "Український синдром у вимірах воєнного та повоєнного часу: уніфікація професійного дискурсу та імплементація досвіду". Початок об 11.00 у Залі засідань Вченої ради. Запрошуються співробітники та всі бажаючі.


13.11.2023 Науковий Інститутський семінар: доповідач Калейнікова Оксана Миколаївна Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник (відділ імунофізіології) "Наночастинки золота і чоловіча репродуктивна система". Початок об 11.00 у Залі засідань Вченої ради. Запрошуються співробітники та всі бажаючі.


Оголошується конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти, що присуджуються Національною академією наук України у 2023 році Граничний термін подання роботи на конкурс – 15 грудня 2023 р.


06.11.2023 Науковий Інститутський семінар: доповідач аспірантка Марія Козловська (відділ Гіпоксії) "Кардіопротекторні механізми при гіпоксичному прекондиціонуванні у гіпертрофованому та інсулінорезистентному серці щурів" . Початок об 11.00 у Залі засідань Вченої ради. Запрошуються всі бажаючі.


VI МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «KyivLvivPharma-2023. Фармацевтична технологія та фармакологія в забезпеченні активного довголіття» 16-18 листопада 2023 року. Зареєструватись на конференцію.


Атестація аспірантів 2-4 років навчання відбудеться 26 жовтня 2023 року об 11.00 в 101 кабінеті адмінкорпусу Інституту.


MILevashov.png

Вітаємо знаного патофізіолога, провідного наукового співробітника відділу клінічної фізіології сполучної тканини, доктора медичних наук Михайла Івановича Левашова з 70-річним ювілеєм!

Дослідження Михайла Івановича присвячені механізмам регуляції фізіологічної регенерації сполучної тканини. Його внесок в цю галузь науки вкрай важливий і актуальний для сучасної патофізіології та медицини. Бажаємо ювіляру подальших наукових досягнень, чималих успіхів у дослідженнях та безмежної енергії! Вітаємо ще раз і бажаємо всього найкращого у науковій та особистій сферах!


ІХ з’їзд Українського біофізичного товариства відбудеться 30 жовтня - 2 листопада 2023 р. Наукова програма з‘їзду включатиме такі секції:

 • біофізика клітини
 • мембрани, канали, транспортери і рецептори
 • біофізика біологічних макромолекул
 • молекулярні машини, сенсори та нанорозмірна біофізика
 • системна біофізика

У рамках з’їзду будуть проведені наукові читання, присвячені 95-річчю від дня народження всесвітньо відомого вченого в галузі фізіології та біофізики гладеньких м’язів, фундатора відділу нервово-м'язової фізіології Інституту фізіології ім. O.O. Богомольця НАН України, академіка Михайла Федоровича ШУБИ, а також наукові читання, присвячені 60-річчю заснування кафедри біофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Дедлайн реєстрації - 15 жовтня. Подробиці у доданому файлі


Сьогодні, у День захисників і захисниць України, згадуємо нашого колегу Біжана Шаропова, який загинув на війні проти російського агресора.

Sharopov bizhan.jpg
Heroi.png
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" ШАРОПОВУ Біжану Рашидовичу – солдату (посмертно).
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
29 вересня 2023 року

Біжан навчався у Національному університеті "Києво-Могилянська академія", випускники якого заснували меморіальну стипендію імені Біжана Шаропова для стажування аспірантів у лабораторії за кордоном. На неї можуть подаватися у тому числі аспіранти нашого інституту. Дедлайн – 30 листопада 2023 року Деталі тут.VFSagach.jpg

Щиро вітаємо завідувача відділу фізіології кровообігу Вадима Федоровича Сагача із 80-річним ювілеєм! Висловлюємо щирі побажання здоров'я, щастя та подальших наукових досягнень від усього колективу нашого інституту!Kонypc нa здo6yття дepaжaвних iмeнних cтипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Дедлайн до 20 вересня 2023 р.. Документи подавати за посиланням на сайті МОН.


Конкурс «Найкращий молодий вчений Академії» Дедлайн подання матеріалів – 29 вересня 2023 року

230810110721801-2934 jpg.jpg


Про діяльність Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України під час війни


RII.jpg

Щиро вітаємо завідувача відділу імунофізіології Романа Івановича Янчія із 80-річним ювілеєм! Бажаємо доброго здоров’я, щастя, творчих злетів, нових наукових звершень, здійснення особистих мрій і бажань!
Наш інститут є базою для практики та виконання бакалаврських і магістерських робіт студентів багатьох університетів. На минулому тижні в рамках навчальної практики Інститут відвідали майбутні фізіологи з університету імені Тараса Шевченка. Із напрямками своїх досліджень ознайомили науковці відділів фізико-хімічної біології клітинних мембран, нервово-м'язової фізіології, біофізики іонних каналів та фізіології нейронних мереж.

Детальніше на сайті Інституту біології та медицини університету


Vitaemo.jpg

22.06.2023 р. Поздоровляємо Козловську Марію Геннадіївну, аспірантку відділу гіпоксії, керівника проекту НДР "Молекулярні механізми розвиткуінсулінорезистентності та перебудови енергетичного обміну при метаболічному синдромі", який увійшов до переліку переможців конкурсу проєктів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України на 2023-2024 рр.


ScienceDay.pngІФБ отримав акредитацію по біології та медицині, яка дійсна до 25.04.2024 року


Оголошення конкурсу проєктів науково-дослідних робіт (НДР) молодих учених НАН України у 2023 році. Термін подання до 6 травня 2023 р


Всесвітньовідомий українсько-німецький журналіст Леонід Шнайдер (Leonid Schneider), відомий своїм блогом For Better Science, що висвітлює чесність та етику наукових досліджень, особливо в області біомедичних наук. 28 березня 2023 р. у своєму блозі присвятив свою статтю Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАНУ, який назвав лідером в Європі у боротьбі за академічну доброчесність. Зі статтею можна ознайомитись за посиланням.

CowVD.png


3 квітня, 11:00 Науковий семінар : Доповідачка - к.м.н., с.н.с. відділу гіпоксії Гарматіна Ольга Юріївна. Тема: "Гемодинаміка та молекулярні механізми пошкодження головного мозку при його хронічній гіпоперфузії". В режимі ZOOM, Лінк за посиланням


Sharopov bizhan.jpg

Прощання з Біжаном Шароповим відбудеться в понеділок 20.03.2023 о 12:00 на Майдані Незалежності біля стели. Поховання відбудеться о 13:30 на Алеї Слави Лук'янівського кладовища.До уваги колег, які проводять спільні дослідження із закордонними установами, Рекомендації з охорони прав інтелектуальної власності під час проведення наукових досліджень працівниками установ НАН України в іноземних організаціях і працівниками іноземних організацій в установах НАН України


Spring2023.png

Шановні колежанки!

Вітаю вас з Міжнародним жіночим днем! Сьогодні ми відзначаємо досягнення жінок у науці, технології та інших галузях.

Я хочу висловити свою повагу і вдячність за ваш внесок у розвиток нашого інституту. Ваша наукова праця, ваші дослідження та відкриття важливі для досягнення спільної мети - зробити світ кращим місцем для життя.

Нехай цей день буде наповнений радістю, гордістю і натхненням, а ваша наукова праця продовжує вести нас до нових досягнень і перемог.

Щиро ваш, Микола ВЕСЕЛОВСЬКИЙ


Оголошується конкурс на здобуття стипендій НАН України для молодих вчених. Співробітникам Інституту потрібно подати необхідні матеріали до 16 березня вченому секретареві у каб. 105.


Із глибоким сумом повідомляємо, що інформація щодо загибелі наукового співробітника відділу нервово-м’язової фізіології, к.б.н. Біжана Шаропова, на превеликий жаль, підтвердилася.

Це відбулося 13 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання із прориву оточення у напрямку населеного пункту Підлиман Харківської області. В районі села Борове підрозділ Біжана потрапив в засідку та вступив в бій з російськими окупаційними військами. Втративши техніку, воїни були змушені прориватися малими групами. Після цього Біжан та його бойові побратими на зв’язок не виходили…

Наукова громадськість, колеги та колектив Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН висловлюють щирі співчуття близьким та рідним з приводу цієї втрати. Ім’я Героя, що загинув, боронячи незалежність України, назавжди буде в наших серцях.

Інформація щодо часу та місця прощання буде повідомлена додатково.Президією НАН України нагороджено працівників Інституту, які беруть участь у бойових діях, займаються благодійною та волонтерською діяльністю, а також тих, хто у перші дні війни забезпечував життєдіяльність академічних установ (Постанова Президії НАН України від 22.02.2023 № 84).

1. За вагомий внесок у захист територіальної цілісності України, безпосередню участь у відсічі збройної агресії Російської Федерації, особисту мужність і патріотизм нагороджено Подякою НАН України:

БРИТИКОВА Романа Олеговича — аспіранта Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України;

ЗАРИЦЬКОГО Дмитра Дмитровича — слюсаря-сантехніка Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України;

ПОРТНІЧЕНКА Георгія Володимировича — наукового співробітника Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, кандидата біологічних наук;

РОВЕНЦЯ Романа Андрійовича — провідного інженера Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України;

СИМОНЕНКА Євгена Олександровича — сторожа Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України;

ШАРОПОВА Біжана Рашидовича (зниклий безвісти) — наукового співробітника Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, кандидата біологічних наук;


2. За вагомий особистий внесок у науково-організаційне і господарсько-технічне забезпечення діяльності наукових установ, організацій і підприємств НАН України під час повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України нагороджено

Подякою НАН України:

ХОМ`ЯКА Андрія Яковлевича — завідувача клінікою піддослідних тварин Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України;

Почесною Грамотою Президії НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України:

ЧЕНЦОВУ Ілону Іванівну — молодшого наукового співробітника Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України;


Увага! 17.02. 2023 року о 15:00 відбудуться загальні збори Молодих вчених Інституту у ZOOM форматі (остання спроба). Будуть проходити вибори Голови Ради молодих вчених та Ради молодих вчених Інституту. Сподіваємося на участь всіх молодих вчених Інституту. Посилання на он-лайн конференцію


Запрошуємо підписати відкритого листа науковців України та діаспори:

текст звернення (укр)

текст звернення (англ)

підписати (гугл форма)

перелік підписантів


Польська академія наук прийме у своїх науково-дослідних інститутах молодих вчених установ НАН України (до 35 років) для проходження стажування з усіх галузей наук. Документи слід подавати не пізніше 18 лютого 2023 Деталі тут


Оголошено щорічний конкурс "Молодий вчений року" Подавати заявку до 01 березня 2023 року


Адміністрація Інституту зробила офіційний запит, щодо факту встановлення смерті н.сп. Шаропова Біжана Рашидовича. Оскільки в Інститут не надходили повідомдення про його смерть від родичів чи офіційних джерел.


Щодо взаємодії Інституту та Київського Академічного Університету (КАУ)


Підключення до телеграм-чату молодих вчених ІФБ


Увага! 03.02. 2023 року о 15:00 відбудуться загальні збори Молодих вчених Інституту у ZOOM форматі. Будуть проходити вибори Голови Ради молодих вчених та Ради молодих вчених Інституту. Участь всіх молодих вчених Інституту обов'язкова. Посилання на он-лайн конференцію


Оголошено конкурси на


13.01.2023 року о 12.00 відбудуться загальні збори Молодих вчених Інституту у ZOOM форматі. Будуть проходити вибори Голови Ради молодих вчених та Ради молодих вчених Інституту. Участь всіх молодих вчених Інституту обов'язкова.

Посилання на конференцію


NVE.png


MSu.pngHistory

O.O. Bogomoletz Institute of Physiology of National Academy of Sciences (NAS) of Ukraine was founded in 1953 as a result of the merging of the Institute of Experimental Biology and Pathology (IEBP) of the Ministry of Health of the Ukrainian SSR and the Institute of Clinical Physiology (ICP) of the Academy of Sciences of the Ukrainian SSR.

Both institutes were founded in 1931 - 1934 due to the initiative of Academician OO Bogomolets, a world-renowned scientist who was the director and supervisor of these two institutions until 1946. During 1946 - 1953, they managed the institutes of experimental biology and pathology and clinical physiology, respectively - O.O. Bogomolets and RE Kavetsky.

The scientific activity of the institutes was of great importance for the development of physiology. These institutes have studied and researched allergy, immunity, hypoxia, tumor development, and the most important issues of endocrinology, gerontology, and geriatrics. Based on the research of O.O. Bogomolets, original concepts that became important milestones in the development of some areas of physiology was created. These include connective tissue physiology, blood transfusion effects, body reactivity, cytotoxic sera, and more.

In 1953, A.M. Vorobyov, Corresponding Member of the National Academy of Sciences of Ukraine, became the newly established Institute of Physiology director. O.O. Worshipers. From 1956 to 1966, the Academician of the National Academy of Sciences of Ukraine AF Makarchenko headed the institute. During this time, departments of electrophysiology (headed by Academician DV Vorontsov), General Physiology (headed by Academician PG Kostyuk), Biophysics (headed by Corresponding Member of NASU AA Gorodetsky), Physiology of Aging were established. (Chairman - Doctor of Medical Sciences NV Lauer) and others.

From 1966 to 2010, the institute was headed by Academician of NASU PG Kostyuk. Since 2011, the Academician of NASU O.O. Krishtal is the director of the institute.

Academician PG Kostyuk and his students Kryshtal OO, Pidoplichko VI, Veselovsky MS and other collaborators were the first in the world to develop and apply intracellular soma dialysis methods to study the membrane and molecular mechanisms of nerve cell functions.


Research

O.O. Bogomolets Institute of Physiology is a research center in molecular physiology, biophysics, neurophysiology, and pathological physiology. For the first time in the former Soviet Union, microelectrodes were used at the institute to study the structural and functional organization of neural centers, biophysical and molecular mechanisms of neural excitation and inhibition. Academician PG Kostyuk and his students Kryshtal OO, Pidoplichko VI, Veselovsky MS and others developed and applied the methods of intracellular dialysis of the cell soma have been developed and applied to study the membrane and molecular mechanisms of cells' neural functions. New data on physical and chemical processes in nerve and muscle cells, synaptic transmission mechanisms, and ionic mechanisms of excitation were obtained. The order of participation and response to stimuli by different groups of cortical neurons and the mechanisms of inhibitory processes in the cerebral cortex were identified.

The modulating effect of different parts of the brain on cardiovascular reflexes, the relationship between central and peripheral mechanisms of vascular tone regulation under functional load were determined. Original models of acute myocardial dystrophy leading to shock have been developed. Important data were obtained on immunogenic disorders of the cardiovascular system.

A new set of methods for determining the effectiveness, condition, and level of athletes' training, methods of functional diagnosis of cardiovascular and respiratory diseases were developed. New methods of studying higher human nervous activity have been proposed, and appropriate equipment has been developed. Studies were conducted to determine the intensity of work, to develop physiological criteria for professional selection. A method of optimizing the dose of mineral water "Naftusya" was developed, which increased the effectiveness of spa treatment of kidney and liver diseases.

The Institute has a postgraduate course

Documents are accepted from June 25 to September 10.

Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions