Відділ фізіології рухів

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Версія від 13:31, 17 лютого 2012; Baya (Обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Напрямки досліджень

  • З використанням методу реєстрації ЕМГ-сигналів від м’язів руки людини проводиться дослідження особливостей формування центральних команд, що надходять до м’язів плеча та плечового поясу в циклічних рухах та в умовах генерації цілеспрямованих ізометричних зусиль.
  • На основі електроміографічного та кінематичного аналізу особливостей центральної регуляції пози людини при стоянні та в рухах присідання проводиться дослідження динамічних та статичних характеристик позної регуляції при довільних змінах у сагітальному напрямку проекції центра маси тіла на поверхню опори. Проводиться з'ясування особливостей стабілографічних характеристик коливань центру тиску стоп при різних модифікаціях вертикальної пози людини.
  • З застосуванням внутрішньоклітинних відведень потенціалів від спінальних мотонейронів на децереброваних котах проводяться дослідження активності мотонейронів при реалізації стретч-рефлекса: вивчення динаміки змін порога генерації потенціалів дії при зміні частоти розрядів; аналіз особливості змін частоти послідовних потенціалів дії, генерованих мотонейронами; на основі реальних записів змін мембранного потенціалу мотонейронів зроблена спроба розробки моделі аналізу їх постсинаптичної активації.
  • На наркотизованих котах вивчається динаміка одно- та двосуглобових рухів з використанням спеціально створеної моделі ізольованого суглоба, яка дозволяє реєструвати рухи штучної кінцівки в одному або двох суглобах з використанням механічних приводів від препарованих м’язів задньої кінцівки. Аналізується вплив нелінійних властивостей м’язового гістерезису на параметри контролю рухів у суглобі з використанням частотно-модульованих сигналів трапецієподібної форми (ramp-and-hold).
  • За допомогою імуногістохімічного методу виявлення експресії c-fos (маркера нейронної активації) на щурах досліджуються зміни нейронної активності в структурах спинного мозку, які активуються пропріоцептивною імпульсацією від скелетних м’язів, викликаною вібрацією сухожилля та після пригнічення активності нейронної синтази оксиду азоту.
  • Вперше на людях проводиться детальне дослідження динаміки односуглобових рухів в умовах ізотонії на рівні окремих рухових одиниць. Досліджується імпульсна активність окремих одиниць m. biceps brachii одночасно в трьох рухових парадигмах: при згинанні ліктьового суглоба на 70° з трьома різними швидкостями в ізотонії, при формуванні ізометричного зусилля з подібними швидкостями під зоровим контролем та при формуванні таких самих за часовим перебігом зусиль для компенсації відповідних зовнішніх збурень під час контролю позиції.
  • Досліджуються особливості реалізації цілеспрямованих рухів в умовах відсутності або обмеження зорового контролю. При цьому з’ясовується вплив на цільове позиціювання вібраційної стимуляції м’язів, за рахунок активності котрих виконується даний рух та тих, які при цьому зазнають пасивного розтягнення.

Співробітники

ПІБ посада кімната телефон
Костюков О.І. дбн, професор завідувач відділом 801 256-24-68
Василенко Д.А. дбн, професор провідний науковий співробітник 802
Пілявський О.І. кбн старший науковий співробітник 806 256-24-71
Гаркавенко В.В. кбн старший науковий співробітник 803 256-24-73
Тальнов А.М. кбн старший науковий співробітник 809 256-24-70
Хорєвін В.І. кбн старший науковий співробітник 807 256-24-72
Булгакова Н.В. молодший науковий співробітник 810 256-24-12
Мельничук О.П. молодший науковий співробітник 804 256-24-69
Мазниченко А.В. молодший науковий співробітник 806 256-24-71
Верещака І.В. молодший науковий співробітник 803 256-24-73
Горковенко А.В. провідний інженер 803 256-24-73
Колосова О.В. провідний інженер 804 256-24-69
Корнєєв В.В. провідний інженер 808 256-24-72
Литвиненко С.В. інженер 1 категорії 802
Довгалець Г.М. старший лаборант з вищою освітою 809 256-24-70
Легедза О.В. аспірант 810 256-24-12
Особисті інструменти
Навігація
education
societies
additional
Перегляди
Простори назв
Варіанти
Інструменти
Дії