Архів новин 2023р.
Оновлено розклад наукових семінарів.
У понеділок 27 листопада об 11:00 в залі засідань Вченої ради (А212) відбудеться чергове засідання наукового семінару в очному форматі. Доповідатиме к. б.н., старший науковий співробітник відділу загальної та молекулярної патофізіології Зоя СЕРЕБРОВСЬКА. Назва доповіді: "Інтервальна гіпоксія при когнітивних порушеннях: у пошуку молекулярних механізмів"
4 грудня об 11:00 відбудеться чергове засідання інститутського наукового семінару. Доповідатиме м.н.с. відділу фізіології рухів Олексій Легедза. Тема: "Новий підхід до вивчення двосуглобових рухів верхніх кінцівок у людини: програмування положення та сили". Зал засідань Вченої ради Інституту.
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України з 14 листопада 2023 року оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:
- провідного наукового співробітника відділу фізіології кровообігу
- провідного наукового співробітника відділу фізіології рухів
- провідного наукового співробітника відділу нервово- мʼязової фізіології
- старшого наукового співробітника відділу фізіології кровообігу
- старшого наукового співробітника відділу фізіології рухів
- наукового співробітника відділу біофізики іонних каналів
- наукового співробітника відділу фізіології кровообігу
- молодшого наукового співробітника відділу цитології
Вимоги до кандидатів за посиланням.
Список документів, які необхідно надати до конкурсної комісії, можна одержати у відділі кадрів Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАНУ з 14 листопада 2023 року. Заяви приймаються до 13 грудня (включно) 2023 року. Адреса: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України Київ, 01024, вул. Богомольця, 4, http://biph.kiev.ua/ тел. відділу кадрів: (044) 256-24-07
20.11.2023 Науковий Інститутський семінар: доповідач Проф. Михайло МАТЯШ, Академік МАОН, д.м.н., заслужений лікар України, завідувач кафедри загальної і медичної психології НМУ імені О.О. Богомольця. Тема: "Український синдром у вимірах воєнного та повоєнного часу: уніфікація професійного дискурсу та імплементація досвіду". Початок об 11.00 у Залі засідань Вченої ради. Запрошуються співробітники та всі бажаючі.
13.11.2023 Науковий Інститутський семінар: доповідач Калейнікова Оксана Миколаївна Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник (відділ імунофізіології) "Наночастинки золота і чоловіча репродуктивна система". Початок об 11.00 у Залі засідань Вченої ради. Запрошуються співробітники та всі бажаючі.
06.11.2023 Науковий Інститутський семінар: доповідач аспірантка Марія Козловська (відділ Гіпоксії) "Кардіопротекторні механізми при гіпоксичному прекондиціонуванні у гіпертрофованому та інсулінорезистентному серці щурів" . Початок об 11.00 у Залі засідань Вченої ради. Запрошуються всі бажаючі.
VI МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «KyivLvivPharma-2023. Фармацевтична технологія та фармакологія в забезпеченні активного довголіття» 16-18 листопада 2023 року. Зареєструватись на конференцію.
Атестація аспірантів 2-4 років навчання відбудеться 26 жовтня 2023 року об 11.00 в 101 кабінеті адмінкорпусу Інституту.
Вітаємо знаного патофізіолога, провідного наукового співробітника відділу клінічної фізіології сполучної тканини, доктора медичних наук Михайла Івановича Левашова з 70-річним ювілеєм!
Дослідження Михайла Івановича присвячені механізмам регуляції фізіологічної регенерації сполучної тканини. Його внесок в цю галузь науки вкрай важливий і актуальний для сучасної патофізіології та медицини. Бажаємо ювіляру подальших наукових досягнень, чималих успіхів у дослідженнях та безмежної енергії! Вітаємо ще раз і бажаємо всього найкращого у науковій та особистій сферах!
ІХ з’їзд Українського біофізичного товариства відбудеться 30 жовтня - 2 листопада 2023 р. Наукова програма з‘їзду включатиме такі секції:
- біофізика клітини
- мембрани, канали, транспортери і рецептори
- біофізика біологічних макромолекул
- молекулярні машини, сенсори та нанорозмірна біофізика
- системна біофізика
У рамках з’їзду будуть проведені наукові читання, присвячені 95-річчю від дня народження всесвітньо відомого вченого в галузі фізіології та біофізики гладеньких м’язів, фундатора відділу нервово-м'язової фізіології Інституту фізіології ім. O.O. Богомольця НАН України, академіка Михайла Федоровича ШУБИ, а також наукові читання, присвячені 60-річчю заснування кафедри біофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дедлайн реєстрації - 15 жовтня. Подробиці у доданому файлі
Сьогодні, у День захисників і захисниць України, згадуємо нашого колегу Біжана Шаропова, який загинув на війні проти російського агресора.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" ШАРОПОВУ Біжану Рашидовичу – солдату (посмертно).
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
29 вересня 2023 року
Біжан навчався у Національному університеті "Києво-Могилянська академія", випускники якого заснували меморіальну стипендію імені Біжана Шаропова для стажування аспірантів у лабораторії за кордоном. На неї можуть подаватися у тому числі аспіранти нашого інституту. Дедлайн – 30 листопада 2023 року Деталі тут.
Щиро вітаємо завідувача відділу фізіології кровообігу Вадима Федоровича Сагача із 80-річним ювілеєм! Висловлюємо щирі побажання здоров'я, щастя та подальших наукових досягнень від усього колективу нашого інституту!
Kонypc нa здo6yття дepaжaвних iмeнних cтипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Дедлайн до 20 вересня 2023 р.. Документи подавати за посиланням на сайті МОН.
Конкурс «Найкращий молодий вчений Академії» Дедлайн подання матеріалів – 29 вересня 2023 року
Про діяльність Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України під час війни
Щиро вітаємо завідувача відділу імунофізіології Романа Івановича Янчія із 80-річним ювілеєм! Бажаємо доброго здоров’я, щастя, творчих злетів, нових наукових звершень, здійснення особистих мрій і бажань!
Наш інститут є базою для практики та виконання бакалаврських і магістерських робіт студентів багатьох університетів. На минулому тижні в рамках навчальної практики Інститут відвідали майбутні фізіологи з університету імені Тараса Шевченка. Із напрямками своїх досліджень ознайомили науковці відділів фізико-хімічної біології клітинних мембран, нервово-м'язової фізіології, біофізики іонних каналів та фізіології нейронних мереж.
Детальніше на сайті Інституту біології та медицини університету
22.06.2023 р. Поздоровляємо Козловську Марію Геннадіївну, аспірантку відділу гіпоксії, керівника проекту НДР "Молекулярні механізми розвиткуінсулінорезистентності та перебудови енергетичного обміну при метаболічному синдромі", який увійшов до переліку переможців конкурсу проєктів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України на 2023-2024 рр.
ІФБ отримав акредитацію по біології та медицині, яка дійсна до 25.04.2024 року
Всесвітньовідомий українсько-німецький журналіст Леонід Шнайдер (Leonid Schneider), відомий своїм блогом For Better Science, що висвітлює чесність та етику наукових досліджень, особливо в області біомедичних наук. 28 березня 2023 р. у своєму блозі присвятив свою статтю Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАНУ, який назвав лідером в Європі у боротьбі за академічну доброчесність. Зі статтею можна ознайомитись за посиланням.
Прощання з Біжаном Шароповим відбудеться в понеділок 20.03.2023 о 12:00 на Майдані Незалежності біля стели. Поховання відбудеться о 13:30 на Алеї Слави Лук'янівського кладовища.
До уваги колег, які проводять спільні дослідження із закордонними установами, Рекомендації з охорони прав інтелектуальної власності під час проведення наукових досліджень працівниками установ НАН України в іноземних організаціях і працівниками іноземних організацій в установах НАН України
Шановні колежанки!
Вітаю вас з Міжнародним жіночим днем! Сьогодні ми відзначаємо досягнення жінок у науці, технології та інших галузях.
Я хочу висловити свою повагу і вдячність за ваш внесок у розвиток нашого інституту. Ваша наукова праця, ваші дослідження та відкриття важливі для досягнення спільної мети - зробити світ кращим місцем для життя.
Нехай цей день буде наповнений радістю, гордістю і натхненням, а ваша наукова праця продовжує вести нас до нових досягнень і перемог.
Щиро ваш,
Микола ВЕСЕЛОВСЬКИЙ