NMP:Головна

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Перейти до: навігація, пошук

Головна

Інформація
про відділ

Іонні канали є не тільки важливими детермінантами нормальної внутрішньо- та міжклітинної сигналізації, а і задіяні майже у всіх патологіях людини, включаючи такі поширені та небезпечні як серцево-судинні, нейродегенеративні, діабет, рак, тощо.

Питання вже не стоїть, чи важливі канали в тій чи іншій патології, – нагальним є встановлення того, які їх конкретні типи і яким чином впливають на патологічний процес і як фармакологічну дію на них ефективно використати для боротьби з цією патологією.

Фокусом наукових інтересів і досліджень відділу нервово-м'язової фізіології (НМФ) є молекулярні механізми функціонування та регуляції іонних каналів та з'ясування того як вони залучені у перебіг патологічних процесів, перш за все таких як рак, епілепсія та діабет.

Ми намагаємося зрозуміти, як зміни у функціонуванні іонних каналів позначаються на патофізіологічних характеристиках різних клітин і тканин, які є ознаками цих захворювань, і на основі такого розуміння виробити практично значимі рекомендації щодо можливого використання іонних каналів в якості терапевтичних мішеней.

Наші зусилля останніх років спрямовані на те, щоб на тваринних та клітинних моделях діабету, раку та епілепсії з використанням методів електрофізіології, флуоресцентної мікроскопії, молекулярної біології, імунохімії зробити якомога більший внесок в розуміння патофізіологічної ролі іонних каналів рамках наступних проектів:

Особисті інструменти
Навігація
education
societies
additional
Перегляди
Простори назв
Варіанти
Інструменти
Дії