Архів новин 2021р.

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Перейти до: навігація, пошук

У Віснику НАН України вийшла стаття завідувача відділу нервово-м'язової фізіології нашого Інституту, академіка Ярослава Михайловича Шуби, присвячена цьогорічній Нобелівській премії з фізіології або медицини - "Від незрячої мухи до захворювань людини: історія відкриття та дослідження термо- і механорецепторів".


Vitaemo.jpg

Вітаємо молодих вчених нашого Інституту, які отримали Премію Президента України для молодих вчених 2021 року – за роботу «Запалення та імунні реакції у розвитку порушень серцево-судинної та жіночої репродуктивної систем, їх корекція та профілактика»:

ДРАЧУК Костянтин Олегович – кандидат медичних наук,

ПОРТНІЧЕНКО Георгій Володимирович – кандидат біологічних наук,

СРІБНА Валентина Олександрівна – кандидат медичних наук,

СТУПЧУК Марія Сергіївна – кандидат біологічних наук

Указ Президента України від 16 грудня 2021 р., №659/2021


Бюро відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України на своєму засіданні 16 грудня 2021р затвердило новий склад Вченої Ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.


Результати голосування за членів Вченої Ради Інституту
Всього наукових співробітників, які мали право на голосування - 190, прийняли участь голосуванні - 147, з яких проголосували "За" - 105, "Проти" - 40 учасників зборів.


Вибори Вченої Ради Інституту Фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України

14.12.21р. (вівторок) об 11.00 годині розпочнуться загальні збори наукових співробітників Інституту для обрання Вченої ради Інституту Прохання всіх наукових співробітників прийняти участь у виборах, для створення і функціонування ВР

Реєстрацію співробітників будуть проводити працівники відділу кадрів згідно списків відділів.

Голосування відбуватиметься за паперовими бюлетенями з 11.00 до 15.00 год. у залі засідань Вченої Ради ауд. 212.

Кандидатури до членів Вченої Ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, які затверджено на розширеному організаційному засіданні дирекції та завідувачами відділів 10.12.2021 р.

1. Веселовський М.С., академік НАНУ, директор
2. Голова Ради молодих вчених
3. Досенко В.Є., проф., д.м.н., зав. відділу
4. Костюков О.І., проф., д.б.н., зав. відділу
5. Кришталь О.О., академік НАНУ, зав. відділу
6. Левашов М.І., проф., д.м.н., зав. відділу
7. Лук'янець О.О., проф., д.б.н., заступник директора
8. Максимюк О.П., к.б.н., заступник директора
9. Півнева Т.А., д.б.н., ТВО зав. відділу
10. Прудніков І.М., к.б.н., зав. лаб.
11. Пурнинь О.Е., голова профспілки
12. Розова К.В., д.б.н., зав. відділу
13. Сагач В.Ф., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
14. Скибо Г.Г., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
15. Струтинський Р.Б. д.б.н. , пров.н.сп.
16. Федулова С.А., проф., д.б.н., зав. лаб.
17. Шиш А.М., к.б.н., вчений секретар
18. Шкриль В.М., к.б.н., ст.н.сп.
19. Шуба Я.М., академік НАНУ, зав. відділу
20. Янчій Р.І., проф., д.б.н., зав. відділу

Решта 6 осіб призначаються наказом Директора


Bio-protocol-stem-cells-2021.png

Наші науковці не лише пишуть тексти, а й вміють робити красиві наукові ілюстрації. Редактори журналу Bio-protocol обрали для обкладинки спеціального випуску, присвяченого стовбуровим клітинам, фотографію авторства н.с. відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран, к.б.н. Оксани Рибачук.

На фото нейросфери - 3D структури, утворені мишачими ембріональними нейральними стовбуровими клітинами на 5-ий день культивування. Зображення отримане за допомогою імунофлуоресцентного забарвлення: зелений - проміжний філамент нестин, що бере участь у розвиткові клітин, червоний - білок мікротрубочок β-tubulin.

"Рецепт", як самостійно виготовити такі ж нейросфери, можна почитати у збірці або у оригінальній публікації.




Використання лабораторних тварин для тестування - неодмінна частина сучасної науки, у тому числі фізіологічної. У то же час в суспільстві гостро точиться суперечка щодо необхідності цього. Дані, отримані з використанням лабораторних тварин, дали чималу користь людству, і без них неможливий прогрес, зокрема, у медицині. Про те, як організований процес роботи із тваринами, в інтерв'ю для Апостроф TV розповів провідний науковий співробітник відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран, кандидат біологічних наук Дмитро Ісаєв.


10.11.2021
Science.jpg
Привітання Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку



IBB 2021.jpg

В рамках віртуальної конференції Society for Neuroscience відбулося міжнародне змагання школярів з нейронаук International Brain Bee, в якому взяли участь представники України - Остап Шийка (студент 1 курсу Івано-Франківського національного медичного університету, національний чемпіон 2020 року) та Вікторія Виджак (учениця 11 класу школи № 125 м. Київ, національна чемпіонка 2021 року). У конкурсі брали участь представники 31 країни. Наші учасники показали високий результат, а Вікторія вперше за історію участі України виборола золоту медаль! Крім цього, журі відзначило її за найвищий результат у нейроанатомії та нейрогістології.

Нейроконкурс заснований у 1998 році, а Україна бере в ньому участь з 2012. Коорднатором національного етапу є к.б.н., с.н.с. відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран Андрій Чернінський. Міжнародне змагання підтримується найавторитетнішими організаціями: IBRO, FENS, SfN, APA, DANA, Alzheimer's association. Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО "Ноосфера" та Національний центр "Мала академія наук України" за підтримки нашого інституту. Фінансову підтримку надало Наукове Товариство Шевченка (США).

Більше інформації за посиланням.


Вітаємо молодих вчених нашого Інституту, які успішно пройшли атестацію або стали переможцями конкурсу на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених:
ЛУНЬКО Олексій Олександрович;
ЛАПІКОВА-БРИГІНСЬКА Тетяна Юріївна;
МЕЛЬНИК Марія Ігорівна;
МИСЬ Лідія Анатоліївна!
Постанова Президії НАН України від 27.10.2021 № 332


Portu2021.png

13-18 жовтня 2021 р. в рамках гранту програми Горизонт 2020 "NEUROTWIN" група співробітників та аспірантів нашого інституту відвідала Інститут молекулярної і клітинної біології Університету Порту (Португалія). В рамках візиту відбувся семінар, під час якого наші співробітники, студенти та аспіранти навчались сучасним методам досліджень нейронів в структурі препаратів цілісного спинного мозку. Відбулася також дискусія щодо подальшого розвитку спільних наукових проектів.


НАН України оголосила конкурс на здобуття стипендій імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України – кандидатів наук (докторів філософії) віком до 35 років включно або молодих вчених – докторів наук віком до 40 років включно, які присуджуються на конкурсних засадах строком на один рік. Подробиці на сайті НАН.


Триває відбір претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим з метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. Прийом документів триватиме до 1 листопада 2021 року. Подробиці на сайті МОН.


18.10.2021 Онлайн трансляція семінару "Структура та можливості програми «Горизонт Європа»" Відбудеться 19 жовтня о 13:30


Розпорядження Президії НАН України № 515 від 13.10.2021 р. про обов'язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. File:Rozporiadzhennia 515 vaccination.pdf


Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України спільно з колегами з Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України віднайшли речовини, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної хвороби і запобігти гострому запаленню легень. Повідомлення на сайті НАН України.


DFG workshop 12.10.21-01.jpg

12-13 жовтня 2021 р. в нашому Інституті в рамках спільного грантового проєкту DFG “Resilient Systems for Real Time Prediction of Epileptic Seizures” відбувся україно-німецький науковий семінар за участі представників одного зі світових лідерів у галузі мікро- та наноелектроніки Leibniz Institute for High Performance Microelectronics (IHP) та науковців нашого Інституту. Головним результатом зустрічі стала рамкова угода про створення проєкту щодо розроблення мініатюрного приладу, що передвіщатиме епілептичні напади.

Про подію детальніше



Den zakhysnykiv.jpeg
Вітаємо захисниць та захисників України!

Серед наших співробітників також є колишні військовослужбовці, у тому числі й ті, хто захищав нас в зоні АТО/ООС. І ми щиро вдячні їм за можливість мирно працювати у столиці нашої країни.

Слава Україні та тим, хто її захищає!


Популяризуємо наукове знання!

  • інтерв'ю з радником дирекції, завідувачем відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран академіком О.О. Кришталем - про відновлення нервових клітин, звідки в мозку беруться думки, чи можна мозок натренувати на кращу продуктивність, як старіє мозок та інші цікаві речі
  • інтерв'ю з завідувачем відділу загальної та молекулярної патофізіології, доктором медичних наук В. Є. Досенком - про те, як працює імунітет

Інститут отримав повнотекстовий доступ до матеріалів видавництва Bentham Science:

Для цього потрібно пройти реєстрацію на сайті видавництва, вказавши інститутську електронну адресу. Доступ працює з локальної мережі інституту в тестовому режимі до 15 грудня.

Багато журналів видавництва мають біомедичну спрямованість. Цього року співробітники відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран опублікували оглядову статтю у журналі Current Neuropharmacology (IF=7.4, Q1 in Pharmacology & Pharmacy) - вона присвячена відкритим в інституті протон-чутливим йонним каналам.


Nobel-2021.jpg
Нобелівський комітет визначив лауреатів Нобелівської премії 2021 з фізіології та медицини. Цього року премію отримали Девід Джуліус та Ардем Патапутян "за відкриття рецепторів температури та дотику". Девід Джуліус відкрив рецептор капсаїцину (TRPV1) та ідентифікував рецептор TRPM8, який активується холодом. Ардем Патапутян працював над визначенням рецепторів, які активуються механічними подразниками, та ідентифікував Piezo1 і Piezo2 – іонні канали, які активуються під час тиску на клітинні мембрани.

З обома зазначеними рецепторами працюють дослідники нашого Інституту. З різноманіттям та функціями TRPV1 рецепторів можна ознайомитися, зокрема, з оглядової статті завідувача відділу нервово-м'язової фізіології Ярослава Михайловича Шуби. Також з TRPV1 та TRPA1 рецепторами працюють співробітники відділу Біофізики іонних каналів, оглядові статті, що стосуються TRPV1 та TRPA1 рецепторів можна прочитати у Фізіологічному журналі, який видається нашим Інститутом.


BIPH visit photo 2021-10-05 19-27-10.jpg

5 жовтня Інститут відвідали студенти 1-3 курсів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з яким у нас давня співпраця. Із напрямками своїх досліджень та методами ознайомили відділи цитології, нервово-м'язової фізіології, молекулярної біофізики, сенсорної сигналізації та фізико-хімічної біології клітинних мембран. Маємо надію на поповнення рядів наших молодих вчених.


56-та НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІГІЄНИ ПРАЦІ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ПАТОЛОГІЇ» «23» листопада 2021 р. Деталі тут


30.09.2021 Конкурси програми Європейського Союзу «Горизонт Європа»


  • Протокол №68 від 28.10.2021 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА про встановлення у Києві "червоного" рівня епідемічної небезпеки.

30 вересня 2021 року відбулися вибори до Вченої ради Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. За результатами прямого таємного голосування до складу Вченої ради увійдуть вчені Інституту, які були зазначені в списку для голосування, запропонованого засіданням завідуючих відділів Інституту. Результати голосування: список підтримали 90 голосів (59%), не підтримали 63 голоси (41%).
Вітаємо колег нової Вченої ради!


Шановні колеги!

  • 30 вересня (четвер) о 14.00 год відбудуться загальні збори наукових працівників Інституту для проведення виборів Вченої Ради. Таємне голосування буде змішаного типу, а саме, буде проходити в системі зум-конференції та за паперовими бюлетенями відповідно до списків, що надали завідуючі відділами. Вибір процедури голосування не можна змінити.

Засідання завідуючих відділів Інституту Фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України запропонувало наступний список для голосування:
1. Білан П.В., проф., д.б.н., зав. відділу
2. Блашків Т.В., д.б.н.
3. Веселовський М.С., академік НАНУ, директор
4. Голова Ради молодих вчених
5. Досенко В.Є., проф., д.м.н., зав. відділу
6. Костюков О.І., проф., д.б.н., зав. відділу
7. Кришталь О.О., академік НАНУ, зав. відділу
8. Левашов М.І., проф., д.м.н., зав. відділу
9. Лук'янець О.О., проф., д.б.н., заступник директора
10. Магура І.С., академік НАНУ
11. Максимюк О.П., к.б.н., заступник директора
12. Маньковська І.М., проф., д.м.н.
13. Моісеєнко Є.В., проф., д.м.н.
14. Портніченко А.Г., д.м.н.
15. Портніченко В.І., д.м.н.
16. Прудніков І.М., к.б.н., зав. лаб.
17. Пурнинь О.Е., голова профспілки
18. Розова К.В., д.б.н., зав. відділу
19. Сагач В.Ф., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
20. Скибо Г.Г., чл-кор. НАНУ, зав. відділу
21. Соткіс Г.В., к.б.н., голова комітету з біомедичної етики
22. Федулова С.А., проф., д.б.н. зав. лаб.
23. Чернінський А.О., к.б.н., зав. відділу
24. Шиш А.М., к.б.н., вчений секретар
25. Шуба Я.М., академік НАНУ, зав. відділу
26. Янчій Р.І., проф., д.б.н., зав. відділу

В цей список також входить 1/4 із загальної кількості = 6 членів (квота директора), що призначаються його наказом. А саме:
1. Блашків Т.В., д.б.н.
2. Портніченко А.Г., д.м.н.
3. Портніченко В.І., д.м.н.
4. Маньковська І.М., проф., д.м.н.
5. Моісеєнко Є.В., проф., д.м.н.
6. Соткіс Г.В., к.б.н., голова комітету з біомедичної етики

Запрошуємо всіх співробітників прийняти участь у голосуванні!

Голосування паперовими бюлетнями відбудеться у залі засідань Вченої ради (212, адмін. корпус), онлайн - в zoom конференції (Ідентифікатор конференції: 854 6731 6528; Код доступу: 066931). Будь ласка, переконайтеся, що в налаштуваннях ZOOM зазначені ваші справжні прізвише та ім'я, інакше модератор не зможе вас впустити.


20.09.2021 НАН України оголошує конкурс на здобуття грантів дослідницьким лабораторіям або групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у 2022-2023 рр. Подробиці за посиланням. Актуально до 20 жовтня 2021 р.


17.09.2021 Вебінар МОН України щодо конкурсного відбору проєктів у межах зовнішнього інструменту допомоги ЄС Захід відбудеться 21 вересня 2021 року. Реєстрація триватиме до 20 вересня включно


Грантова програма "NEUROTWIN" запрошує до серії біосемінарів Університету Уппсали. Доповідач цього тижня - Assist. Professor Michael Landre, який прочитає лекцію на тему "Untangling complex interactions with mass spectrometr". Thursday, 16th Sept, 10:00-10:45 am (Kyiv time). Zoom https://uu-se.zoom.us/j/68209194308


NEUROTWIN запрошує всіх науковців, зацікавлених у світловій та електронній мікроскопії, на онлайн-курс Національної інфраструктури мікроскопії Швеції, який відбудеться 22-24 вересня. Cторінка курсу. Реєстрація триває до 20 вересня. За додатковою інформацією звертайтесь до доктора Ольги Носової: olga.kononenko@farmbio.uu.se


З 9 вересня по 28 жовтня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Національна агенція академічних обмінів Республіки Польща (NAWA) проводять конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки, серед тем якого є науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найпоширенішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика. Подробиці на сайті МОН.


Компанія Clarivate продовжує цикл освітніх подій, присвячений навичкам користування її продуктами:
7 вересня 2021 Результативність та звітність за даними Web of Science
7 вересня 2021 Нові дані, метрики та інтерфейс у Journal Citation Reports
8 вересня 2021 Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote
9 вересня 2021 Нові та старі можливості Web of Science Core Collection
Подробиці на сайті компанії.


Грантова програма "NEUROTWIN" запрошує до серії біосемінарів Університету Уппсали. Доповідач цього тижня - Dr. Joar Gutestam, який прочитає лекцію на тему "Neuroimaging of Addiction." До зустрічі 9 вересня 2021 р. о 10:00.в Zoom https://uu-se.zoom.us/j/68209194308


Академік Анатолій Загородній: «Потрібно змінити підхід до розуміння ролі науки у розвитку держави» Інтерв’ю інтернет-виданню «Дзеркало тижня. Україна»


Грантова програма "NEUROTWIN" запрошує до серії біосемінарів Університету Уппсали, яка відновиться цього четверга, 2 вересня о 10:00. Доповідач цього тижня - професор Роберт Фредрікссон, який прочитає лекцію на тему «Роль везикулярного транспортера поліаміну у регуляції пам’яті та LTP». До зустрічі в Zoom https://uu-se.zoom.us/j/68209194308


Vitannya.jpg

Вітальне слово Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього до науковців з нагоди 30-ої річниці Незалежності України


Platon Kostyuk memory table.jpg

Шановні колеги та друзі нашого інституту!

Сьогодні, 20 серпня ми відмічаємо 97-му річницю з дня народження видатного вченого, академіка НАН України, колишнього директора та розбудовника нашого інституту Платона Григоровича Костюка.

Його внесок у розвиток світової електрофізіології важко переоцінити. Заснована ним наукова школа молекулярної фізіології та біофізики виховала чимало знаних в Україні та світі науковців. Науковий доробок Платона Григоровича входить у 10-ку найкращих за рівнем цитування серед українських вчених. Його учнями заснований фонд імені Костюка та однойменна премія за кращі наукові роботи в галузі біомедицини, яка щороку вручається в нашому інституті. Його ім'я також носить премія Національної академії наук України "за видатні наукові роботи в галузі фізіології, біофізики і нейрофізіології", яку вже тричі було вручено колективам учених з нашого інституту.

Життєпису та науковому спадку Платона Григоровича присвячено чимало публікацій, зокрема монографія Neurophysiological Essays of Platon Kostyuk and his Students, що вийшла друком цього року, з якою можна ознайомитися у бібліотеці нашого інституту. А короткий нарис його життя та творчості можна знайти у статті "Пам'яті академіка П. Г. Костюка".



20 серпня (п'ятниця) о 11:00 в аудиторії 214 відбудеться семінар на тему "Astroglial control of rapid excitatory transmission" Доповідач Prof Dmitri Rusakov UCL Queen Square Institute of Neurology, London, UK Семінар також транслюватиметься у Zoom https://us02web.zoom.us/j/82627317469 Семінар є частиною проєкту Neurotwin.


13.08.2021 Конкурси на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених та стипендій НАН України для молодих вчених Конкурси оголошуються з 1 вересня 2021 року. Матеріали від наукових установ на претендентів на здобуття цих стипендій прийматимуться до 20 вересня 2021 року


13.08.2021 Інтерв’ю Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього газеті «Урядовий кур’єр» (№156 (7024), 13 серпня 2021 року) "«Академія має величезний потенціал, і національний інтерес України – в тому, щоб цей потенціал реалізувати»"


11.08.2021 Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України відвідали президент Польської Академії Наук професор Єжи Душинський та виконуючий обов’язки директора Представництва Польської академії наук у Києві Матеуш Бялас. Відбулася зустріч гостей із дирекцією де обговорювалися питання наукової інформаційної підтримки важливості вакцинації від COVID-19 та співробітництва між польськими та українськими вченими. На зустрічі також був присутній заступник начальника Відділу міжнародних зв’язків НАН України Сергій Максимчук

ZustrichDuzhinski.jpeg


Національна академія наук України (НАН України) та Національна академія наук Білорусі (НАН Білорусі) відповідно до укладеної між ними Додаткової угоди №1 до Договору про співробітництво між Національною академією наук України та Національною академією наук Білорусі оголошують черговий спільний конкурс україно-білоруських науково-дослідницьких проєктів на 2022 - 2023 роки.

Конкурс науково-дослідницьких проєктів, що спільно виконуються колективами українських та білоруських учених, проводиться за наступними науковими напрямами:

  • (01) фізика
  • (02) біологічні науки, біотехнології (у т.ч. медичні)
  • (03) нові речовини та матеріали

Телефон для довідок (НАН України): (044) 239-65-96 E-mail: atamanenko@nas.gov.ua


Учені нашого Інституту залучені до проведення численних науково-популярних заходів, одним з яких є "Народні читання ім. Тржаска-Хржонщевського". Співробітники відділу загальної та молекулярної патофізіології Віктор Досенко, Василь Нагібін і Денис Пашевін розкажуть в його рамках про Covid-19, ВІЛ-інфекцію, туберкульоз та інші небезпечні і, на жаль, актуальні хвороби. Більше інформації на сторінці події в мережі фейсбук


23.07.2021 Інститут Високогірної Пульмонології і патології (Болівія) написав спогади присвячені докторці Тетяні Серебровській.


15.07.2021 Інститут відвідали переможці Нейроконкурсу - змагання серед школярів з нейронаук. Юні мозкознавці побували в лабораторіях відділів фізико-хімічної біології клітинних мембран, сенсорної сигналізації, молекулярної біофізики, цитології, загальної та молекулярної патофізіології, а також музеї Богомольця. Вони ознайомилися із напрямками наукових досліджень та поспілкувалися із співробітниками. Маємо надію, що невдовзі побачимо цих талановитих молодих людей серед студентів, які виконують на базі нашого інституту курсові та дипломні роботи. Екскурсія була організована національним координатором Нейроконкурсу, с.н.с. відділу ФХБКМ А. Чернінським. Від 2016 року фінальне змагання Нейроконкурсу проходить в нашому інституті. Конкурс підтримується інститутською програмою Neurotwin, Малою академією наук, Українським товариством нейронаук та Науковим товариством Шевченка (США). Цьогорічна переможниця- учениця київської школи №125 Вікторія Виджак - представлятиме Україну на Міжнародному змаганні International Brain Bee, що буде організоване онлайн.


14.07.2021 Вітаємо колектив співробітників відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран під керівництвом Анни-Малгожати Котлярової із перемогою в конкурсі науково-дослідних робіт молодих учених НАН України (2021-2022 рр.) із проєктом "Фармакологічна чутливість та експресія катіонних каналів великої провідності у ядрах клітин різного типу". Відповідальні виконавці: Анна-Малгожата Борисівна Котлярова та Олена Адамівна Котик.


13.07.2021 Оголошено конкурсний відбір для участі у програмі постдокторальних досліджень у НАН України. Актуально до 20.07.21. Вимоги тут


09.07.2021 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЙ ІМЕНІ ВИДАТНИХ УЧЕНИХ УКРАЇНИ Деталі тут


08.07.2021 Вебінар для майбутніх учасників конкурсу "НАУКА ДЛЯ БЕЗПЕКИ І СТАЛОГО РОЗВИТКУ" СЕРЕДА, 14 ЛИПНЯ 2021 Р. О О 10:00 UTC+03 Зареєструватись тут


08.07.2021 Національний фонд досліджень України оголосив конкурс “Наука для безпеки і сталого розвитку України”. Дата та час початку подання заявок: 14.07.2021, 00:01 за київським часом. Дата та час завершення подання заявок: 12.08.2021, 23:59 за київським часом. Більше інформації про конкурс за посиланням


В Україні 29 червня почався запис на бета-тест COVID-сертифікатів у сервісі "Дія". Прийняти участь у тестуванні зможе будь-який українець, отримавши дві дози вакцини


Міністерство охорони здоров'я розпочало кампанію з вакцінації організованих колективів співробітників чисельністю більше 50 осіб. Наш інститут має шанси взяти у ній участь. Очікується використання вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Адміністрація інституту створює списки охочих. Для цього просимо заповнити форму https://forms.gle/kGfViNnBqLMCHeTe9 до 10 липня включно. Подальша інформація буде надходити електронною поштою.

В разі виникнення питань, звертайтеся до відповідальної особи - Ілони Ченцової: secretar@biph.kiev.ua +380 66 7668826


  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

17.06.2021 р . (четвер) о 10.00 PhD Student Iliana K Kerzeli (Immuno-oncology Research Group, Dept. of Pharmaceutical Biosciences): Single-cell RNAseq and longitudinal proteomic analysis of a novel semi-spontaneous urothelial cancer model

Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


10.06.2021 Вітаємо Миколу Сергійовича Веселовського
з призначенням на посаду Директора Інституту Фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України!

Вітаємо.png


Вийшла друком монографія співробітників Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України "Neurophysiological Essays of Platon Kostyuk and his Students" за редакцією академіка НАН України О.О. Кришталя та доктора біологічних наук О.О. Лук’янець.

Монографія присвячена всесвітньовідому вченому нейрофізіологу та біофізику академіку Платону Григоровичу Костюку. Вона містить розділи, написані як самим П.Г. Костюком, так і його учнями. Наукова школа академіка Костюка дуже велика та всесвітньо відома, багато його учнів зараз працюють у відомих лабораторіях світу, дехто став керівником наукових лабораторій за кордоном, інші ж ефективно працюють в Україні.

Монографія підготовлена англійською мовою. Вона містить наукові дані досліджень в області сучасної молекулярної, клітинної та теоретичної нейрофізіології та біофізики, тому буде корисною фахівцям науковцям, викладачам, аспірантам і студентам, котрі працюють в зазначених галузях біології та медицини. Крім наукових відомостей, монографія містить спогади учнів П. Г. Костюка.

Neurophysiological Essays of Platon Kostyuk and his Students; O. Krishtal, E. Lukyanetz eds. Kyiv: Bogomoletz Institute of Physiology of National Academy of Sciences of Ukraine, PH “Akademperiodyka”, 2020. pp. 306. ISBN: 978-966-360-420-6

Ознайомитися із монографією буде можна у бібліотеці нашого інституту.



  • 22.06.2021 - 03.07.2021 р. Одеський національний університет імені І.І. Мечникова проводить XVІ Міжнародну Літню школу "Молекулярна біологія, біотехнологія та біомедицина" для молодих учених. В рамках Літньої школи 5-6 липня буде проведено конференцію для молодих учених. Детальна інформація

Вітаємо завідувача відділу нервово-м'язової фізіології д.б.н. Ярослава Михайловича Шубу із обранням у дійсні члени (академіки) НАН України по Відділенню біохімії, фізіології і молекулярної біології, а також із входженням до Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій!

Інформація про вибори на сайті НАН України та Наукового комітету.


Результати таємного голосування щодо обрання директора Інституту фізіології ім О. О. Богомольця НАН України

У середу 19 травня 2021 року відбулися Загальні збори колективу наукових працівників Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України. У порядку денному зборів розглядалося питання про вибори директора Інституту. На зборах були присутні 177 наукових працівників Інституту з 189 виборців.

Результати таємного голосування щодо обрання директора Інституту фізіології ім О. О. Богомольця НАН України:

За ВЕСЕЛОВСЬКОГО Миколу Сергійовича - 101 голос (57.06%)
За ВОЙТЕНКО Нану Володимирівну - 72 голоси (40.68%)
Не підтримали жодного кандидата - 4 (2.26%)
Недійсних бюлетенів не виявлено


  • 31.05.2021 (понеділок) завершується прийом тез доповідей на віртуальну конференцію FENS Regional Meeting. Для 10 учасників (first come first served), співробітників нашого Інституту, які є членами Українського товариства нейронаук, програма NEUROTWIN може надати допомогу по сплаті внеску за реєстрацію тез доповідей (25 євро). Детальна iнформацiя

  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

27.05.2021 р . (четвер) о 10.00 Prof. Ulrika Simonsson (Department of Pharmaceutical Biosciences, Research group Translational Drug Discovery and Development): Preclinical evaluation of PK/PD of drug combinations

Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


ОГОЛОШЕННЯ
ПРО ВИБОРИ ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ.О.О. БОГОМОЛЬЦЯ НАН УКРАЇНИ

Організаційний комітет з проведення виборів директора Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України повідомляє:
вибори директора Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України відбудуться 19 травня 2021 року з 9.00 до 15.00 години
(місце проведення: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4, приміщення холу висотного корпусу Інституту)

Участь у виборах беруть всі наукові співробітники Інституту.
При собі обов'язково мати документ, що посвідчує особу!
Деталі тут


ЗАПРОШЕННЯ

на збори колективу наукових працівників Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця Національної Академії Наук України для участі у виборах директора Інституту


Вітаємо учених Інституту та наших друзів із Днем науки!


  • Новий конкурс на кращу публікацію 2018 - 2021 рр.

Грантова програма NEUROTWIN оголошує новий конкурс на кращу публікацію 2018 - 2021 рр. у галузі Клітинної та Молекулярної Нейробіології. Два переможця конкурсу отримають гранти, для участі у одній з Європейських конференцій з нейронаук, що будє проходити у 2021 та першому півріччі 2022 року. Заявки на участь у конкурсі приймаються до 15 липня 2021 р. Детальна інформація


  • Команда NEUROTWIN вітає переможницю конкурсу на найкращу публікацію 2017 - 2020 рр. у галузі Клітинної та Молекулярної Нейробіології к.б.н. Ганну Думанську з відділу фізіології нейронних мереж Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. Як призер конкурсу, вона отримає грант на участь у будь-якій Європейській конференції з нейронаук на її вибір. Команда NEUROTWIN бажає Ганні успіхів у подальшій науковій кар’єрі!

  • 10 - 28 травня 2021 р. В рамках виконання проекту Нейротвін/Горизонт відбудеться Літня студентська школа - Summer School Virtual Study Abroad: Dynamical Neuroscience in Ukraine За участю студентів та викладачів з США, України, Європейського Союзу та Великобританії. Студенти вивчать широкий спектр тем нейронаук: динамічні принципи активності нейронів, основи аналізу даних, біофізика іонних каналів, біофізика нейронів та поведінкові тести. Студенти відвідуватимуть віртуальні лекції, віртуальні лабораторні роботи, а також братимуть участь у навчальних програмах та проектах, що надаватимуть практичний досвід аналізу даних та обчислювального моделювання в нейронауці із використанням програм Matlab та Neuron.

Літня школа - це ідеальне середовище для навчання, знайомства з новими друзями та розваг!

Реєстрація Програма


Вітаємо наукову спільноту нашого Інституту та України із тим, що "Фізіологічний журнал", котрий видається нашим Інститутом, знову включено до наукометричної бази SCOPUS! Дякуємо зусиллям дирекції, редакції журналу, головному редактору чл. кор. Сагачу В. Ф., заст. гол. ред. проф. д.б.н. Лук'янець О.О. та м.н.с. Горбаченку В.А. за створення та підтримку сайту журналу.


Інститут братиме участь у оцінці якості ліків

Починаючи з 90-х років минулого століття наша молода держава стикнулася з проблемою навали неякісних та фальсифікованих фармацевтичних засобів. Така ситуація боляче вдарила як по добросовісним виробникам лікарських засобів, так і по здоров’ю простих українців. На цьому тлі у суспільстві сформувалася недовіра до вітчизняної медичної системи так українських виробників лікарських засобів.

Сьогодні маємо надію на те, що ситуація в найближчому майбутньому може суттєво покращитися. Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) спільно з Національною академією наук України та Державною науковою установою «Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України (НТК «ІМК») 23 березня 2021 року уклали Меморандум про партнерство та співпрацю. Меморандум підписали Голова Держлікслужби Роман Ісаєнко, Президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній та Генеральний директор НТК «ІМК» академік Володимир Семиноженко. Предметом координації зусиль в рамках Меморандуму, є необхідність сприяння забезпечення виробництва якісними вітчизняними лікарськими засобами, підвищення їх конкурентоспроможності, захист інтересів українських виробників на внутрішньому ринку лікарських препаратів України та запобігання потраплянню фальсифікованої продукції на ринок України.

На виконання Меморандуму буде створено Центр по контролю якості лікарських засобів. З радістю інформуємо вас, що сьогодні Генеральним директором НТК «ІМК» академіком Володимиром Семиноженком та директором нашого Інституту академіком Олегом Кришталем було укладено рамкову угоду про участь нашого інституту у роботі цього Центру. Приємно зазначити, що одними з ініціаторів створення такого Центру ще у 2017 році на нараді з Головою Держлікслужби виступили співробітники нашого Інституту Дмитро Ісаєв та Олександр Максимюк.

Користуючись нагодою, вітаємо всіх співробітників нашого Інституту з Великоднем.



  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

06.05.2021 р . (четвер) о 10.00 Faranak Azarbayjani (Department of Pharmaceutical Biosciences, Research group Toxicology and drug safety):Pre-clinical models for new treatments of childhood cancer

Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


  • 30 квітня (п'ятниця) 2021 р., 19:00 In Memoriam Vol.5! в межах 15-ої школи "Біофізичні методи дослідження у нейронауках та фізіології" відбудеться наш меморіальний лекторій, присвячений пам'яті Олексія Олексійовича Мойбенка — без перебільшення водночас і класика, і візіонера супер-сучасної патофізіології. Унікальна нагода оцінити масштаб особистості видатного патофізіолога на лекціях його учнів:

Вадим Сагач (член-кор. НАН України, проф., д.м.н.): Олексій Мойбенко: видатний патофізіолог нашого часу
Віктор Досенко (проф., д.м.н.): Найактуальніші досягнення відділу О. О. Мойбенка
Дмитро Строй (к.б.н.): Страшне питання "І що?" — це не про страх, а про генерацію нових ідей!
Zoom: Приєднатись



  • 26-30 квітня 2021 р. 15-та студентська Школа-семінар "Біофізичні методи досліджень в нейронауках та фізіології". За підтримки проєкту NEUROTWIN /Horizon 2020. ZOOM Конференція Програма

  • 23 квітня (п'ятниця) 2021 р., 19:00 In Memoriam Vol.4! Кожного тижня — дедалі більше цікавих лекцій. Проводимо наш меморіальний лекторій, присвячений 145-річчю від дня народження Миколи Дмитровича Стражеска — видатного терапевта, кардіолога та фізіолога серцево-судинної системи.

Віктор Досенко (професор, д.м.н.): «Життєвий шлях Миколи Дмитровича Стражеска»
Юлія Гошовська (к.б.н.): «Роль сірководню в регуляції роботи серцево-судинної системи»
Сергій Гончаров: «Руйнування білків та гіпертрофія 
серця»
Михайло Хіцуріані: «Темна матерія серця: 
роль довгих некодуючих РНК у розвитку серцевих патологій»

Zoom: Приєднатись


  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідачі цього тижня:

22.04.2021 р . (четвер) о 10.00 Professor Ulrika Simonsson, Dr. Rob van Wijk, Laurynas Mockeliunas (Pharmacokinetics and Quantitative Pharmacology, Dept. of Pharmaceutical Biosciences) and Professor Andreas Diacon (Caryn Upton, MBBCh - TASK, Cape Town, South Africa):Fighting the COVID-19 pandemic using pharmacometrics

Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись






  • 16 квітня (п'ятниця) 2021 р., 19:00 In Memoriam Vol. 3. Цикл онлайн лекцій, присвячених 125-ій річниці з дня народження Миколи Миколайовича Сиротиніна.

Алла Портніченко (доктор біологічних наук): Микола Сиротинін - засновник української школи гіпоксії
Тетяна Древицька (кандидат біологічних наук): Фактор гіпоксії - молекулярно-генетична відповідь на зменшення кисню в крові
Зоя Серебровська (кандидат біологічних наук): Інтервальна гіпоксія як метод лікування хвороби Альцгеймера
Meeting ID: 896 3620 7617 Приєднатись


  • 16 квітня (п'ятниця) 2021 р., 11.00 зум-семінар к.б.н. Ірини Тихонкової (інформаційно-аналітичні ресурси та навчання Clarivate):

Підводні камені публікаційного процесу у міжнародних виданнях Meeting ID: 870 9690 1112 Passcode: 094166 Приєднатись


  • 12.04.2021 о 12 годині Лекція члена-кореспондента НАН України Романа Костика: Всесвіт. Звідки. І куди

Підключитись до конференції Zoom https://zoom.us/j/91302830452?pwd=OHNqUDVYWElVd2hwRWR1aTJpZ3Vhdz09 Ідентифікатор конференції: 913 0283 0452 Код доступу: 601523


  • Стипендіальні програми Національного агентства з питань академічного обміну Польщі (NAWA):

1. Програма ім. Улама – це програма яка надає можливість проведення досліджень у Польщі тривалістю від 6 до 24 місяців для науковців зі ступенем доктора (PhD) всіх наукових дисциплін зі щомісячною стипендією приблизно 2500 євро (10 000 злотих);
2. Програма ім. Беккера – це програма яка фінансує перебування польських науковців в іноземних наукових установах. Це можливість для ваших партнерів в Польщі, у т.ч. з Польської академії наук, на проведення досліджень в Україні.
Детальна інформація Подача заявок до 15 червня 2021


16 квітня (п'ятниця) 2021 р. об 11.00 зум-семінар к.б.н. Ірини Тихонкової (інформаційно-аналітичні ресурси та навчання Clarivate): Підводні камені публікаційного процесу у міжнародних виданнях Meeting ID: 870 9690 1112 Passcode: 094166 Приєднатись


  • 9 квітня (п'ятниця), 19:00 In Memoriam Vol. 2. Цикл онлайн лекцій, присвячених ювілею Данила Семеновича Воронцова.

Павло Білан (професор, доктор біологічних наук): Данило Воронцов – один із основоположників вітчизняної електофізіології

Євгеній Шеремет (кандидат біологічних наук): Нейронні кальцієві сенсорні білки
Олег Меженський: Електричні явища в поодинокому іонному каналі
Олексій Болдирєв (кандидат біологічних наук): Кальцій як диригент електричного оркестру

Зустріч в ZOOM.



  • Шановні колеги!

Українська і світова гіпоксична наука зазнала тяжкої втрати. 6 квітня 2021 року на 74 році від важкого COVID-19 пішла з життя всесвітньо відома вчена, доктор біологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу гіпоксії Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, голова Комітету з біомедичної етики інституту Тетяна Вікторівна Серебровська.

Serebrovska TV.JPG

Світла пам’ять про Тетяну Вікторівну збережеться в серцях всіх, хто її знав і шанував. Дирекція та співробітники Інституту висловлюють щире співчуття рідним, близьким та колегам у зв’язку з тяжкою втратою.

Церемонія прощання відбудеться у четвер, 8 квітня о 12:00 в Олександрівському Костьолі (Костьольна 17)


  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідачі цього тижня:

08.04.2021 р . (четвер) о 10.00 PhD student Nikita Tjernström: Experimental studies of gambling disorder та

PhD student Joep Titulaer: Lumateperone increases glutamate release in the rat medial prefrontal cortex

Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


Триває прийом заяв на участь у 4-ому сезоні української премії L'Oréal – UNESCO «Для жінок у науці». Заяви приймаються до 1 липня 2021 року



  • Квітневі вебінари українською від компанії Clarivate (Web of Science)

6 квітня 2021 Референс-менеджер EndNote: оформлення публікації за форматом видання 10:15–11:15 Реєстрація, 16:15–17:15 [ https://bit.ly/3qTzY1H Реєстрація] 7 квітня 2021 Web of Science у новому інтерфейсі 10:15–11:15 Реєстрація, 16:15–17:15 Реєстрація

8 квітня 2021 Презентація здобутків науковця 10:15–11:15 Реєстрація, 16:15–17:15 Реєстрація

9 квітня 2021 Аналітичний інструмент InCites для науковця та адміністратора 10:15–11:15 Реєстрація, 16:15–17:15 Реєстрація

Записи вебінарів на ютьюб каналі


Інтерв’ю голови Ради молодих вчених Інституту, к.б.н. Біжана Шаропова


  • Дирекція Інституту висловлює подяку проф. О.О. Лук'янець за організацію вакцинації співробітників Інституту від COVID-19 та заступникові директора О.П. Максимюку за організацію відповідних приміщень Інституту для проведення вакцинації.

  • Загальні збори співробітників Інституту для затвердження представників для участі у сесії загальних зборів НАН України та загальних зборів відділення відбудуться 1 квітня 2021 р. о 10:30 в режимі зум-конференції. Посилання на zoom конференцію у керівників підрозділів

  • 2 квітня 2021 р. В рамках виконання проекту NEUROTWIN Інноваційний центр Київського академічного університету НАН України та Інститут фізіології ім. Богомольця НАН України запрошують взяти участь у Biotech-Day (2nd Science-Biotech-Industry Workshop), який буде проходити ONLINE. Під час заходу буде організовано дискусію між представниками наукової спільноти, бізнесом, МОН, КОДА та учасниками регіональних і міжнародних біотехнологічних та медичних кластерів. Реєстрація Програма

  • 30.03.2021 Шановні колеги, повідомляємо вам, що захід "Тестування на IgA/IgG до SARS-CoV-2" не відбудеться у зв’язку з його незаконністю. Приносимо свої вибачення.

  • 19 травня 2021 р. 45 -та щорічна міжнародна конференція молодих вчених “Холод в біології та медицині – 2021”. Конференція буде проводиться онлайн. Детальна інформація.

  • 31 березня (середа) 2021 р. за підтримки проєкту NEUROTWIN відбудеться тестування на IgA/IgG до Sars CoV2 для всіх співробітників Інституту з 11.00 до 17.00 у 214 кабінеті висотного корпусу

  • Cпівробітникам Інституту, які бажають вакцинуватися від COVID-19, прохання звертатися до Лук'янець О.О. на ел. адресу elena@biph.kiev.ua. Актуально до 30.03.2021

  • Перша подія циклу лекцій In Memoriam, присвячена пам'яті академіка О.О. Богомольця, вже цієї п'ятниці

2 квітня, 19:00 Google Meets
та Zoom Link Meeting ID: 896 3620 7617 Passcode: 927191 Приєднатись

Вступне слово
Директор Інституту фізіології, академік Кришталь Олег Олександрович
Лекція пам’яті О.О. Богомольця.
Войтенко Нана Володимирівна, професор, доктор біологічних наук.
Сучасний фокус на зістарені клітини
Досенко Віктор Євгенович, професор, доктор медичних наук.
Старіння серця. Роль факторів росту та мікроРНК
Тетяна Лапікова-Брегинська, науковий співробітник, кандидат біологічних наук.
Біоелектричні механізми фізичної перебудови кісткової тканини
Лєвашов Михайло Іванович, старший науковий співробітник, доктор медичних наук.


  • Анонсуємо цикл лекцій, присвячених видатним вченим нашого Інституту.

Сторінка події в Facebook
2 квітня — лекції, присвячені 140-вій річниці з дня народження та 75-им роковинам смерті О. О. Богомольця
9 квітня — лекції, присвячені 135-ій річниці з дня народження Д. С. Воронцова
16 квітня — лекції, присвячені 125-ій річниці з дня народження М. М. Сиротиніна
23 квітня — лекції, присвячені 145-ій річниці з дня народження М. Д. Стражеска
30 квітня — лекції, присвячені 90-ій річниці з дня народження О. О. Мойбенка
За підтримки Ради молодих вчених Інституту фізіології імені О.О. Богомольця, Molecula.club, проектів Neurotwin, "Моя наука", "Дні науки", Студпарламенту КНУ імені Тараса Шевченка та спільноти Pulsarmag.



  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

25.03.2021 р . (четвер) о 10.00 PhD student Elva Friðjónsdóttir: Investigating neurochemical changes associated with Parkinson's disease and L-DOPA-induced dyskinesia using mass spectrometry imaging Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись




  • 19 березня 2020 р. об 11:00 відбудеться Zoom семінар д.м.н, проф. Досенко В.Є.: "Вакцини та вакцинація від COVID-19"

Meeting ID: 858 9190 3985 Passcode: 854911Join Приєднатись


Колектив Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України щиро вітає академіка НАН України, заступника директора Інституту Веселовського Миколу Сергійовича, д.б.н., зав. лабораторії Федулову Світлану Анатоліївну та м.н.с. Тельку Марію Василівну, яким за підсумками конкурсу 2020 р., проведеного відділеннями Національної академії наук України, та відповідно до Положення про премії імені видатних учених України Президія НАН України було присуджено премію імені В.Ю.Чаговця, за цикл праць «Механізми впливу норадреналіну на електричну активність нейронів ганглія трійчастого нерва». Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!


За підтримки проєкту NEUROTWIN відбудуться онлайн зустрічі на платформі ZOOM за адресою: https://us02web.zoom.us/j/89143169075 Meeting ID: 891 4316 9075 о 19.00 (Це посилання дійсне на усі сім лекцій)

та в YouTube на каналі проєкту NEUROTWIN - спільної програми ЄС Horizon 2020 та Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України - https://www.youtube.com/c/NeurotwinBIPH

15.03.2021 р. Ольга Маслова (к.б.н., співзасновниця Nobilitet): Лови свій ритм!

16.03.2021 р. Кравченко Вікторія (к.б.н., доцентка кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка): Когнітивний резерв

17.03.2021 р. Станіслав Кравчук (лікар-інтерн, викладач сексуальної освіти, науковий консультант theBODY school): Мозок та мікробіом

18.03.2021 р. Василь Микитюк (докторант Інституту Макса Планка, Кельн, Німеччина): Нейробіологія потреб

19.03.2021 р. Дмитро Ісаєв (к.б.н., ст.досл., пров.н.с. Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України): Канабіноїди в медицині: стан та перспективи

20.03.2021 р. Андрій Чернінський (к.б.н., ст.досл., с.н.с. Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України): Загадки свідомості

21.03.2021 р. Нана Войтенко (д.б.н., проф., зав. відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України): Де живе щастя?



  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідачі цього тижня:

11.03.2021 р . (четвер) о 10.00 PhD student Irès van der Zwaan and PhD Student Sohan Sarangi: Inhalation - From production to patients Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


8March.gif



04.03.2021 До відома працівників Інституту та небайдужої громадськості


Інтерв’ю кандидата біологічних наук Аліни Савотченко (Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України)


Інтерв’ю кандидата біологічних наук Дмитра Ісаєва. В інтерв’ю пресслужбі НАН України він розповів про свої дослідження, пов’язані з COVID-19, поділився роздумами щодо наукового та медичного застосування канабіноїдів і пояснив, чому Інститут потрібно всіляко берегти й розвивати.



Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков «попросив» Національну академію наук передати поліції 16-поверхову будівлю лабораторного комплексу Інституту фізіології ім. Богомольця в центрі Києва


Довели вчені Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України. Про це й інше в ексклюзивному інтерв’ю пресслужбі НАН України розповів керівник досліджень – завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України доктор медичних наук, професор Віктор Досенко


  • ПОСТАНОВА ПРЕЗИДІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ про активізацію комунікаційної діяльності в НАН України від 17.02.2021 №. 51 Постанова

STEM is FEM анонсував допрем’єрний показ виставки, присвяченої відомим українським жінкам-ученим. У рамках експозиції про свій науковий шлях розкажуть науковиці НАН України: генетикиня Оксана Півень, математикиня Олена Ванєєва та нейрофізіологиня Нана Войтенко



  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

04.03.2021 р . (четвер) о 10.00 Prof. Göran Alderborn and PhD student Maryam Tofiq: Compression and compaction of granular solids Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись


International Exchanges Scheme. This scheme is for scientists based in the UK who want to stimulate collaborations with leading scientists overseas through either a one-off visit or bilateral travel. Apply for between £3,000 for one-off travel lasting up to three months up to £12,000 for bilateral travel between partners for up to two years. Deadline: 10 March 2021 View scheme notes


The five-year Royal Society Wolfson Fellowships will enable UK universities and not-for-profit research institutions to attract and recruit internationally outstanding leading researchers to their organisation. The Royal Society Wolfson Fellowship provides up to £300,000 over five years to recruit international research leaders to UK institutions. The Royal Society Wolfson Visiting Fellowship offers up to £125,000 for a 12-month sabbatical for international researchers to foster collaborative links with UK institutions. Deadline: 17 March 2021





  • 23.02.2021 р. Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад старшого наукового співробітника відділу імунофізіології та наукового співробітника лабораторії синаптичної передачі відділу фізіології нейронних мереж. Деталі за посиланням.





  • 26.03.2021 р. Всеукраїнська науково-практична конференція до 150-річчя кафедри загальної та клінічної патофізіології імені Д.О. Альперна ХНМУ: Перші читання, присвячені проф. Д.О. Альперну «Актуальні питання патологічної фізіології». Захід відбудеться у форматі «online». Детальна інформація.







  • 11 лютого, відзначається Міжнародний день жінок та дівчат в науці. Його заснувала ООН 22 грудня 2015 року, щоб нагадати про важливу роль жінок в науці і технологіях. Дорогі наші жінки в науці! Сердечно вітаємо вас з цим днем! Бажаємо любові, натхнення, успіхів, удачі і гарного настрою!

WiSciense.jpg




  • Науково-видавнича рада НАН України до 10 березня цього року приймає на конкурс видання, випущені під грифом Національної академії наук України протягом останніх трьох років. Детальна інформація

  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту та всіх бажаючих на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

11.02.2021 р . (четвер) о 10.00 PhD student Rekha Tripathi: A novel transceptor involved in regulating cellular metabolism Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись*



  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідач цього тижня:

04.02.2021 р . (четвер) о 10.00 Prof. Greta Hultqvist: Design of biological drugs for neurodegenerative diseases Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись*



HB2.jpg

  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідачі цього тижня:

28.01.2021 р . (четвер) о 10.00 Prof. Ola Söderberg: Intelligent design - the path to illumination; Prof. Johan Lennartsson: Life and death of a receptor tyrosine kinase; Prof. Maria Norlin: Vitamin D, the light hormone Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Приєднатись




СЕМІНАР ОБРІЇ НАУКИ в он-лайн форматі (Microsoft Teams) - Проф. Нана Войтенко (Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України): Потенціал людського мозку. Лінк на приєднання: link_Obriji_nauky Для долучення необхідно встановити програму Microsoft Teams на своєму комп'ютері чи смартфоні, або скористатися додатком у браузері Chrome (чи Opera), і зареєструватися в ній. Детальніше див. https://www.microsoft.com/uk-ua/micr*21.01.2021 р . (четвер) о 17.30 МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ osoft-365/microsoft-teams/free


  • Шановні колеги! Партнер проекту NEUROTWIN - професор Георгій Бакалкін (група молекулярної нейропсихофармакології, Департмент фармацевтики та біологічних досліджень, Університет Уппсала, Швеція) запрошує співробітників Інституту на цикл онлайн - семінарів з біологічних наук, які будуть проходити по четвергах. Доповідачі цього тижня:

21.01.2021 р . (четвер) о 10.00 Prof. Ola Spjuth: AI, Automation and Cell Biology: Research in the Pharmaceutical Bioinformatics group; Prof. Sara Mangsbo: Antibodies as scaffolds for synthetic peptide drug delivery to antigen-presenting cells. Meeting ID: 637 4402 8735 Passcode: farmbio Join






  • 19 січня (вівторок) 2021 р. о 12:00

Відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради в онлайн режимі на платформі ZOOM https://us02web.zoom.us/j/88165173244 Meeting ID: 881 6517 3244

  • Публічний захист дисертації Лапікової-Бригінської Тетяни Юріївни на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин.
  • Роль інсуліноподібного фактору росту 1 (IGF1) у молекулярно-генетичних механізмах розвитку гіпертрофії міокарда

о 14:00

  • Публічний захист дисертації Романовим Артуром Костянтиновичем на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.02 – біофізика.
  • Роль протон-чутливих іонних каналів у модуляції активності нейронних мереж гіпокампа щурів у нормі та за умов патологічної синхронізації

  • Адміністрація та профком Щиро вітають співробітників Інституту з Різдвом Христовим і Новим 2021 роком. Зичимо вам та вашим рідним міцного здоров'я на довгі роки, творчого натхнення, успіхів у здійсненні задумів! Нехай Новий рік буде кращим за попередній та стане для нашого Інституту роком нових досягнень та процвітання!

NYRH.jpg


  • 12.01.2021 о 12.00 на засіданні Вченої Ради в режимі on-line на платформі ZOOM відбудеться апробація дисертаційної роботи к.м.н. В.І. Портніченко на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою: "Механізми розвитку гіпометаболічного стану при гіпоксії та підходи до патогенетичної корекції"

Науковий консультант: д.м.н., проф. І.М. Маньковська

ПІДКЛЮЧИТИСЯ ДО КОНФЕРЕНЦІЇ ZOOM МОЖЛИВО ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Ідентифікатор конференції: 959 5041 1371

Код доступу: 484127

Особисті інструменти
Навігація
education
societies
additional
Перегляди
Простори назв
Варіанти
Інструменти
Дії