Архів новин 2018р.

Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Jump to: navigation, search
StorozukVM.JPG

З великим сумом повідомляємо, що 28 червня 2018 року в Києві на 89 році життя помер наш колега відомий вчений, нейрофізіолог, доктор біологічних наук, професор Сторожук Віктор Максимович. Все своє життя Віктор Максимович присвятив нейрофізіології і зокрема інституту фізіолоігії ім. О.О. Богомольця, в якому почав працювати після закінчення Вінницького медичного інституту з 1958 року. Йому пощастило працювати під керівництвом видатного академіка Д.С. Воронцова, в якого він перейняв такі якості як щирість, ерудованість, свобода мислення і відданість своїй професії. Все його життя – це безкорисливе служіння науці. Віктор Максимович з 1973 року очолював відділ фізіології кори головного мозку де разом із співробітниками вивчав нейронні механізми цілого мозку при формуванні та здійснені умовних рефлексів. Віктор Максимович поєднував у собі якості прекрасного експериментатора, обдарованого вченого і талановитого педагога. Він виховав багато науковців, що спеціалізуються в області нейронних механізмів навчання. Висловлюємо співчуття родині та колегам у зв'язку з такою важкою втратою. Світла пам'ять про Віктора Максимовича назавжди збережеться в наших серцях.

Церемонія прощання відбудеться у суботу, 30 червня о 14:30 в крематорії Байкового кладовища

 • С.П. Сидоренко


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ТА ВІДДІЛЕННЯ БІОХІМІЇ, ФІЗІОЛОГІЇ І МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ НАН УКРАЇНИ з глибоким сумом сповіщають, що 26 серпня 2018 року на 65-му році пішла з життя видатний вітчизняний вчений – онколог, завідувач відділу Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, член-кореспондент НАН України СИДОРЕНКО Світлана Павлівна і висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким покійної.
Прощання з членом-кореспондентом НАН України С.П. Сидоренко відбудеться 29 серпня ц.р. о 15.00 на Байковому кладовищі

IMG-265102ee8977b599fe1672061eff6326-V-01.jpg
 • 20.12.2018 "День аспіранта" у вигляді семінара-практикуму буде проводитись в Національній Бібліотеці ім. Вернадського НАН України. Запрошуються всі аспіранти. Програма заходу
 • 12 грудня 2018 р. Сиротинінські читання-2018, присвячені 100-річчю з дня народження видатного патофізіолога професора А.З.Колчинської (Україна, Київ, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, вул. Богомольця 4, ауд. 212, 15.00)).

НАН України, ауд. 214 (лаб. корпус, 10:30)

 • 16 листопада (п’ятниця) 2018 р. Загальний семінар КАУ. Проф. Н.В. Войтенко: Що означає "Грант" і як за нього боротися? (Україна, Київ, вул. Богомольця 4, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, ауд. 212 (адмін. корпус) об 11:00). Детальна інформація.
 • 11 листопада (неділя) 2018 р. ДНІ НАУКИ у Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України (Україна, Київ, вул. Богомольця, 4, конференц-зал (Вис. корпус), початок об 11.00). Програма.
 • 21 листопада 2018 р. Prof. Michał Dadlez "The dynamic dimension of protein structures and complexes revealed by hydrogen deuterium exchange" (Україна, Київ, ІМБГ НАН України, 11.00, актова зала (IV поверх)). Детальна інформація.
 • 10–11 листопада 2018 року в Києві відбудуться науково-популярні заходи у рамках проекту «Дні науки», започаткованого молодими вченими НАН України. Детальна інформація.
 • Конкурс спільних науково-дослідних проектів науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії наук України на 2019-2020 рр. Детальніше.
 • 12 грудня 2018 р. Сиротинінські читання-2018, присвячені 100-річчю з дня народження видатного патофізіолога професора А.З.Колчинської (Україна, Київ, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, вул. Богомольця 4, ауд. 212). Детальна інформація.
 • 29.10. – 31.10. 2018 р. VII з’їзд Українського біофізичного товариства (Україна, Київ - Луцьк). Програма.
 • 1 ЛИСТОПАДА (ЧЕТВЕР) 2018 р. семінар “СУЧАСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ФЛУОРЕСЦЕНТНОЇ МІКРОСКОПІЇ НАДВИСОКОЇ РОЗДІЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ” (Україна, Київ, вул. Заболотного, 150, конференц-зал Інституту молекулярної біології та генетики НАН України). Програма.
 • 30 жовтня 2018 р. Треті наукові читаннях з актуальних проблем фізіології та біофізики гладеньких м'язів, присвячені 90-річчю від дня народження всесвітньо відомого українського вченого Михайла Федоровича ШУБИ (Україна, Київ, Інститут фізіології НАН України ,вул. Богомольця 4, конференц-зал, 14:00). Програма.
 • Продовжено до 24.10.2018 р. термін реєстрації для участі у VII з’їзді Українського біофізичного товариства (29.10. – 02.11. 2018 р., Україна, Київ - Луцьк). Велике прохання заповнювати всі необхідні поля Google форми. Детальна інформація.
 • Оголошено конкурс спільних науково-дослідних проектів науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії наук України на 2019-2020 рр. Детальна інформація.
 • 16 ЖОВТНЯ (ВІВТОРОК) О 15:00 семiнар проф. Олексія Тіпікіна (Ліверпульский університет): СИГНАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ В ПАНКРЕАТИЧНИХ АЦИНАРНИХ ТА ПАНКРЕАТИЧНИХ РАКОВИХ КЛІТИНАХ (Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, Київ, Богомольця 4, ауд. №214, лаб. корпус).
 • Оголошується конкурс на щорічну Премію П.Г. Костюка, яка надається науковим товариством ім. Шевченка в США. На премію можуть претендувати молоді вчені (з науковим ступенем кандидата наук), що працюють в Україні в галузі біомедичних досліджень з не більш ніж 10-річним стажем роботи після захисту кандидатської дисертації. Умови конкурсу.
 • ЗАПРОШУЄМО НА ВЕРЕСНЕВУ СЕРІЮ ВЕБІНАРІВ ПРО МОЖЛИВОСТІ ПЛАТФОРМИ WEB OF SCIENCE УКРАЇНСЬКОЮ. Детальна інформація.
 • Про основні принципи діяльності Національного фонду досліджень України (НФДУ). Детальна інформація.
 • 27.07.2018 (п'ятниця) о 10:30 семінар Ph.D. Pavel I. Ortinski «Astroglial mechanisms for neural circuit assembly in the nucleus accumbens» (Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, Київ, Богомольця 4, ауд. №214, лаб. корпус). Детальна інформація.
 • Оголошено конкурс на здобуття грантів НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки. Детальна інформація. Новина на сайті НАН України.
 • Національна академія наук України оголошує конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів вищих навчальних закладів за кращі наукові роботи. Детальна інформація.
 • УРЯД СТВОРИВ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОНД ДОСЛІДЖЕНЬ, ЯКИЙ ДАВАТИМЕ ГРАНТИ НА НАУКУ З 2019 РОКУ. Детальна інформація.
 • Компанія Clarivate Analytics запрошуємо на серію вебінарів про можливості платформі Web of Science. Інформація.
 • 4-5 жовтня 2018 року конференциюя "Вікові та хронобіологічні аспекти медицини і фармації" (Буковинський державний медичний університет, Чернівці, Україна). Детальна інформація.
 • 29 травня 2018 р. о 10-00 відбудеться Робоча нарада групи науковців (нейрофізіологів, психологів, психофізиологів, семіотиків) та філософів, які розглядатимуть проблему формування ЗАГАЛЬНОЇ ТЕОРІЇ МОЗКУ, яка б відповідала на питання «Навіщо та як в нейронних мережах мозку функціонують психічні процеси та явища?» (Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, Київ, Богомольця 4, ауд. №214, лаб. корпус). Детальна інформація.
 • Королівське товариство Канади (the Royal Society of Canada – RSC) оголошує конкурс на отримання грантів для здійснення дослідницьких візитів з метою наукової роботи в канадських науково-дослідних установах строком до 2 місяців для вчених НАН України віком до 45 років. Curriculum Vitae.
 • RadaTVchannel Програма "НАУКА XXI" Гість програми: Олег Кришталь, директор Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України. Переглянути на Youtube.
 • У рамках українсько-німецького проекту UKRATOP, Kyiv Academic University оголошує конкурс для фізиків-експериментаторів, теоретиків, та матеріалознавців (студентів, аспірантів та постдоків) на стажування у Німеччині (IFW Dresden) в області дослідження топологічно впорядкованих електронних станів. Конкурс є відкритим для студентів всіх українських університетів. Заявки приймаються до 14 травня 2018. Детальна інформація.
 • 26 квітня 2018 р. у Великому залі Президії НАН України відбулося вручення премії імені В.Ю. Чаговця НАН України.Цього року премія була присуджена співробітникам нашого інституту: проф. д.б.н. Лук'янець О.О., д.б.н. Мельнику І.В., к.б.н. Шкрилю В.М. Вітаємо наших лауреатів!

Chagovtsya2018.jpgДиплом-Чаговець.jpgДиплом-Чаговець2.jpgLaur-2018.JPG

 • 27 квітня 2018 р. о 12.20 Лекція професора Lourdes Díaz Rodríguez «Використання інформаційних та комп'ютерних технологій в догляді за хворими» (Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини», Київ, проспект Академіка Глушкова, 2, ауд. 434, Станція метро Виставковий центр).
 • Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України отримав нагороду Web of Science Award Ukraine 2018 у номінації «Установа з найбільшою кількістю високоцитованих робіт», в галузі «Науки про життя», що є визнанням внеску науковців Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України у світовий науковий простір. Директор Інституту Олег Олександрович Кришталь щиро вітає всіх співробітників з цією нагородою та бажає подальших успіхів! Інформація про переможців на сайті НАН України.
WOS
 • 18-20 квітня, 2018. 12-та Школа-семинар "Біофізічні методи досліджень". Кінцевий термін реєстрації - 3 квітня. Відкрито конкурс на тревел-гранти для студентів, що не є студентами Київських вишів. Програма.
 • В рамках Всесвітнього тижня мозку в Україні – 2018 в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України відбулися «нервові» «Дні науки»: Новина на сайті НАН України.
 • Змінився час проведення семінару! 21.03.2018 о 11:00 в рамках серії наукових семінарів з біоінформатики ІМБГ НАН України доповідь к.б.н. Савицького О.В. (н.с. відділу білкової інженерії та біоінформатики ІМБГ НАН України): "ВИСОКОПРОДУКТИВНІ ОБЧИСЛЕННЯ В БІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ" (м. Київ, вул. акад. Заболотного, 150, 4 поверх, конференц-зала). Тези.
 • 12–18 березня 2018 р. Тижень мозку в Україні. Програма.
 • 12.03.2018 р. (понеділок) о 12.00 в залі Вченої ради доповідь Dr. Reza Farivar: "Concussions and their effect on vision: Results from monkey electrophysiology data and human psychophysics". (Dr. Reza Farivar, PhD, Canada Research Chair in Integrative Neuroscience Scientific Director, MUHC TBI Program Assistant Professor, McGill Vision Research Unit Dept. of Ophthalmology, McGill University)
 • Компанія Clarivate Analytics запрошуємо на серію вебінарів про можливості платформі Web of Science. Інформація.
 • Співробітники Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця академік О.О. Кришталь і професор Н.В. Войтенко увійшли в Топ-20 українських інноваторів: https://focus.ua/ratings/392215/
 • Про функції фізіологічного болю в живому організмі та деякі сучасні наукові досягнення в лікуванні хронічного болю розповіла завідувач відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України доктор біологічних наук, професор Нана Войтенко: http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/News/Pages/View.aspx?MessageID=3758
 • Наукові співробітники Інституту мають можливість отримати 100 тис. доларів на свои дослідження. Детальна інформація.
 • В рамках Біотехнологічної ініціативи започаткованої Фундацією США-Україна (USUF) оголошується конкурс на отримання премії для молодих науковців - фахівців з біотехнологій “40 Under 40 Emerging Leaders in Biotech”. Детальна інформація.
 • 23.03.2018 Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, присвячена 25-річчю від дня заснування Національної академії медичних наук України. Детальна інформація.
 • Оголошено конкурс на премію Київського міського голови за особливі досягненнямолоді у розбудові столиці України -міста героя Києва. Детальна інформація.
 • Оголошено конкурс на здобуття премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у 2018 році. Детальна інформація.
 • Розпочато прийом робіт на здобуття премії Президента України для молодих вчених 2018 року. Детальна інформація.
 • Оголошено конкурс на отримання грантів для візитів молодих науковців НАН України на місячний термін до Польщі з метою стажування в науково-дослідних установах Польської академії наук. Детальна інформація.
 • НАН України оголосила конкурс науково-технічних проектів наукових установ НАН України у 2018 р. Детальна інформація.
 • Конкурси наступного періоду Рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» на 2018–2020 рр. за тематичним пріоритетом («Нанотехнології», «Сучасні матеріали», «Біотехнології та сучасне виробництво і переробка»). Детальна інформація.
 • Державний фонд фундаментальних досліджень оголошує конкурс Ф82 на гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2019 році. Детальна інформація.
 • Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця інформує Вас про те, що 16-19 травня 2018 року в Києві відбудеться X Міжнародний симпозіум "Актуальні проблеми біофізичної медицини". Запрошення In .pdf. 1-й інформаційний лист In .pdf.
Personal tools
Navigation
societies
additional
Views
Namespaces
Variants
Toolbox
Actions